W tych krajach Windows Phone sprzedaje się lepiej od iPhone’a

​Microsoft opublikował raport sprzedaży, z którego jasno wynika, w jakich krajach jego system operacyjny jest bardziej popularny od iPhone’a. Wielkiego zdziwienia nie ma, bez patrzenia na zestawienie można bowiem się domyślić, iż Windows Phone jest bardziej ceniony w krajach o mniejszym dobrobycie.

Wśród państw, w których lepiej sprzedaje się Windows Phone można wymienić Rosję, Indie, Argentynę, Południową Afrykę, Ukrainę oraz… Polskę. Jak widać, nawet w naszym kraju zakorzenienie Microsoftu jest całkiem spore. A może po prostu Polacy nie potrzebują zaawansowanych opcji oferowanych przez iPhone’a? Do powyższej listy można także dodać sporo innych, mniejszych krajów Europy (głównie Bałkany) - chociażby Chorwację.
 
Ważny jest bowiem trend. Apple króluje w krajach o wysoko rozwiniętej gospodarce, co w sumie nie dziwi, zważając na cenę jego urządzeń. Windows Phone wypełnia swoimi urządzeniami średnią półkę smartfonów, dostarczając użytkownikom wszystkie przydatne funkcje w niewygórowanej cenie. Wystarczy chociażby spojrzeć na Nokię Lumię.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows Phone | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy