Bill Gates chce czystej i taniej energii dla ludzkości

W swoim corocznym liście otwartym, Bill i Melinda Gates przedstawili zarys tego, na czym zamierzają się skupić w najbliższej przyszłości.

Do najważniejszych problemów, które zamierzają zwalczać Gatesowie zaliczają: zmiany klimatyczne, ubóstwo energetyczne, a także nierówność płci. Jedynym sposobem na uniknięcie dramatycznych skutków, jakie przyniesie zmiana klimatu, jest opracowanie czystych i tanich form energii. Niezależnie od wielkości populacji oraz ilości energii, jakie zużywamy, jest to jedyny sposób, by zapobiec zmianom klimatycznym na szeroką skalę.

W jednej części listu Bill Gates skupia się na tym, co należy zrobić w celu obniżenia obecnej globalnej emisji dwutlenku węgla z 36 miliardów ton do zera (lub tak blisko niego jak jest to możliwe). Gates przedstawił także proste równanie, w którym po jednej stronie znajduje się ilość dwutlenku węgla pompowana do atmosfery (CO2), a po drugiej jest populacja świata (P) pomnożona przez serwisy używane przez każdą osobę (S), energię potrzebną do zapewnienia każdej z tych usług (E) i dwutlenku węgla, wytwarzanego przy okazji (C).

Reklama

Aby ilość CO2 po jednej stronie równania wynosiła 0, jedna ze zmiennych po drugiej stronie także musi wynosić zero. Gates uważa, że jedyny czynnik, który jesteśmy w stanie kontrolować to C. Jeżeli będziemy w stanie rozwijać czyste i tanie formy energii, to uzyskamy ilość emitowanego węgla, która wynosi 0. Więcej informacji znajdziecie na poniższym materiale wideo:

List napisany przez Gatesa jest skierowany do nastolatków, pokolenia, które jest "jednym z najbardziej globalnie zorientowanych w historii". Ojciec Microsoftu wezwał młodszych członków społeczeństwa, aby pomogli w pracach nad opracowaniem tanich i czystych źródeł energii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | czysta energia | energetyka | dwutlenek węgla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy