Druk 3D pozwala niewidomym dotknąć wspomnień

Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.

Niewidomi borykają się z wieloma ograniczeniami, z których zwykle osoby widzące nie zdają sobie sprawy. Mają też, niezwykłe, z perspektywy osób widzących, potrzeby, których często nie potrafimy sobie nawet wyobrazić. Tak było również w przypadku Miki. Miki to niewidoma kobieta mieszkająca we włoskim miasteczku Como, położonym niedaleko Mediolanu. Na co dzień pracuje jako przewodnik w muzeum dla niewidomych i udziela się społecznie.

Od kilku lat była w szczęśliwym związku z Domenico, który jest muzykiem. Wielkim marzeniem Miki było, aby móc cofnąć się w czasie i poczuć, jak wyglądał jej ukochany, kiedy był dzieckiem. Domenico postanowił znaleźć sposób, aby spełnić marzenie kobiety. Z pomocą przyszedł Alberto Canali - właściciel firmy 3DP s.r.l, specjalizującej się w technologii 3D. Dzięki oprogramowaniu Z-Brush i wsparciu artysty Simone Rasettiego, udało im się stworzyć trójwymiarowy model twarzy Domenico, bazując na zdjęciu sprzed ponad 40 lat. Model został następnie wydrukowany w 3D na polskich drukarkach Zortrax M200.

Historię marzenia tej pary zobaczyć można na poniższym filmie:

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Druk 3D | Drukarka 3D | drukowanie przestrzenne | niewidomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy