Red Dragon na Marsie już w 2018 roku?

Firma SpaceX ogłosiła, że spróbuje wysłać kapsułę Red Dragon na Marsa już podczas następnego okienka startowego, w 2018 roku.

Od kilku lat Elon Musk – założyciel firmy SpaceX – otwarcie mówi o swoim zainteresowaniu lotami na Marsa. Taki lot miałaby wykonać kapsuła o nazwie Red Dragon – zmodyfikowana wersja kapsuły Dragon 2. Jednakże, do 27 kwietnia 2016 SpaceX nie podawał żadnych wiążących dat.

Tego dnia Elon Musk poinformował natomiast na swoim koncie twitter, że planuje wykonać lot na Marsa “tak szybko jak w 2018 roku”. Kapsuły Red Dragon mają być ważnym elementem całej architektury.

Reklama

Jak na razie nie podano większej ilości szczegółów, ale wraz z tym krótkim ogłoszeniem pojawiły się dwie grafiki: jedna prezentująca kapsułę Red Dragon na powierzchni Marsa i druga, prezentującą start rakiety Falcon Heavy. SpaceX jednak poinformował, że do końca tego roku zostaną przedstawione dalsze informacje dotyczące marsjańskiej misji Red Dragona.

Komercyjny lub prywatny lot kapsuły na powierzchnię Marsa jeszcze w tej dekadzie może otworzyć nową erę w eksploracji Czerwonej Planety. Może to także mocno wpłynąć na plany NASA, która obecnie przewiduje lądowanie człowieka na Marsie mniej więcej w trzeciej dekadzie tego wieku.

Źródło informacji

Kosmonauta
Dowiedz się więcej na temat: Space X | Elon Musk | Misja na Marsa | Mars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy