Reklama

Teoria ewolucji jest nieprawdziwa?

Żebropławy to typ morskich zwierząt bezkręgowych, które już niebawem mogą wstrząsnąć współczesną biologią.

Zespół naukowców z University of Florida rozszyfrował kod genetyczny żebropławów i odkrył, że zwierzęta te mają unikalny układ nerwowy. Na naszej planecie nie ma drugiego gatunku, który miałby zbliżoną budowę tego systemu. Dlatego żebropławy zaczęto nazywać "obcymi mórz".

Do tej pory panowało przekonanie, że układ nerwowy wszystkich organizmów rozwinął się w sposób stopniowy, od najprostszego do najbardziej złożonego. Analiza DNA żebropławów pokazuje, że jest inaczej. Zasiało to ziarno wątpliwości w teorię powstania gatunków Darwina, która albo jest niekompletna, albo nieprawdziwa.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ewolucja | biologia morska | DNA | układ nerwowy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy