Apple Pay już dostępne w Polsce. Oto lista obsługiwanych banków i urządzeń

Posiadacze iPhoneów i iWatchy już mogą skorzystać w Polsce z usługi Apple Pay. Pozwala ona dokonywać płatności w sklepach przy użyciu urządzeń mobilnych od Apple.

Posiadacze iPhone'ów i iWatchy już mogą skorzystać w Polsce z usługi Apple Pay. Pozwala ona dokonywać płatności w sklepach przy użyciu urządzeń mobilnych od Apple.

Apple Pay to podobna usługa do Android Pay znana użytkownikom z Androida. Obie działają na tej samej zasadzie, a mianowicie o programowe symulowanie karty płatniczej i wykorzystanie modułu Near Field Communication (NFC).

Klienci tych banków mogą skorzystać z usługi Apple Pay:

- Alior Bank
- Getin Bank
- Raiffeisen Bank
- Nest Bank
- Pekao
- BZ WBK
- BGŻ BNP Paribas
- mBank

Reklama

W ten sposób smartfon może posłużyć jego właścicielowi jako środek płatniczy i z jego pomocą obciążyć rachunek bankowy, do którego przypisana jest karta. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą przy sobie nosić portfela czy kart płatniczych.

Jednak nie wszystkie iPhone'y obsługują tę usługę, chociaż zadbano o to, aby przynajmniej mogły to uczynić te sprzed nawet 4 lat. Jeśli posiadacie urządzenie od Apple, to sprawdźcie, czy zainstalowano w nim moduł NFC.

iPhone'y, które mogą skorzystać z funkcji Apple Pay:

- iPhone 6 i 6 Plus
- iPhone 6s i 6s Plus
- iPhone SE
- iPhone 7 i 7 Plus
- iPhone 8 i 8 Plus
- iPhone X

W Polsce płatności zbliżeniowe biją rekordy popularności. Nasz kraj znajduje się pod tym względem w czołówce krajów europejskich. Nowa usługa Apple na pewno spodoba się i ułatwi życie wielu szczęśliwym posiadaczom iPhone'ów.

Źródło: GeekWeek.pl/Apple Polska / Fot. Apple

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy