Cyfrowy Polsat, Discovery i TVN łączą siły. Powstanie nowa platforma wideo

Firmy zawarły umowę joint-venture, na mocy której powstanie nowa spółka odpowiedzialna za stworzenie nowe platformy sreamingowej wideo w naszym kraju. Znajdą się w niej wszystkie produkcje Polsatu, TVN-u i stacji Discovery.

To świetna wiadomość, w końcu użytkownicy serwisów Ipla i Player będą mogli liczyć na jeden, wspólny abonament i dużo lepsze jakościowo produkcje filmowe. Na razie obie platformy pozostaną na rynku i będzie można na nich mieć normalny dostęp do wszystkich dotąd oferowanych treści, ale docelowo zakłada się, że wszystkie produkcje zostaną wchłonięte przez nową platformę.

Cyfrowy Polsat i TVN-Discovery będą miały w niej spółce po 50 procent udziałów i będą zobowiązane do wniesienia finansowania do jej rozwoju. Na początek ma to być po 30 milionów złotych. Możemy oczekiwać, że niebawem wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata sportu będziemy mogli oglądać za opłatą właśnie na tej platformie. Właściciele spółek nie ukrywają, że ich plany są odpowiedzią na coraz większą dominację na rynku amerykańskich platform, w tym Netflixa.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywała się nowa platforma i kiedy zacznie funkcjonować, ale Cyfrowy Polsat i TVN Discovery wspólnie zapowiedzieli, że w serwisie będą dostępne polskie filmy, seriale, dokumenty, programy rozrywkowe i transmisje sportowe. Co najważniejsze, mają to być treści już istniejące i w przyszłości wyprodukowane przez obu nadawców, a także kupione od zewnętrznych producentów i dystrybutorów oraz produkcje tworzone i realizowane przez nowy podmiot.

„To nowe wspólne przedsięwzięcie wpisuje się w naszą strategię międzynarodową. Wierzymy, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby konsumentów. Polscy widzowie mają dostęp do wielu serwisów z produkcjami międzynarodowymi, a nasza inicjatywa będzie dla nich naturalną platformą oferującą polskie treści” - powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

„Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów. Mamy ambicje, aby platforma oferowała najlepsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Szczególnie ważne jest to, że ten pełen wyzwań projekt może powstać właśnie w Polsce. Dzięki temu polski kontent będzie mógł trafić również do międzynarodowego widza” - powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Źródło: GeekWeek.pl/Cyfrowy Polsat/Discovery-TVN

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy