Jak sprawdzić hasło do WiFi? To zadziała na Windows 10

Korzystając z WiFi we własnym domu nasze urządzenia łączą się z internetem automatycznie. Dzieje się tak za sprawą wprowadzonego hasła podczas konfiguracji. Co, jednak gdy chcemy na szybko przyłączyć inny sprzęt, a nie znamy skomplikowanej kombinacji znaków? Wtedy należy sprawdzić hasło do WiFi. Jak zrobić to na Windowsie 10?

Gdzie znajdę hasło do WiFi?

Gdy podłączamy w naszym domu lub mieszkaniu internet i router WiFi, domyślnym hasłem do sieci będzie to ustawione przez operatora. Hasło do WiFi znajdziemy np. na obudowie routera, wraz z innymi informacjami na temat naszego urządzenia. Ten ciąg znaków jest jednak skomplikowany i trudny do zapamiętania.

Trudne hasło do WiFi jest jednak wskazane, bo większy stopień skomplikowania zwiększa bezpieczeństwo naszej sieci. Warto jednak samemu zmienić je w ustawieniach. Jak zmienić hasło do WiFi? W tym celu należy wpisać w przeglądarce internetowej adres naszego routera (zazwyczaj to 192.168.1.1). Następnie logujemy się przy pomocy danych z naklejki na routerze i zmieniamy jego ustawienia.

Reklama

Jak sprawdzić hasło WiFi na Windows 10?

Jeżeli musimy szybko podłączyć urządzenie do sieci domowej, a nie pamiętamy hasła, możemy je w łatwy sposób sprawdzić na komputerze z systemem Windows. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności przechodzimy do Ustawień z menu Start. Następnie wybieramy opcję Sieć i Internet.

Na dole listy opcji znajdziemy przycisk Centrum sieci i udstępniania. Klikamy go, aby przenieść się do menu z bardziej zaawansowanymi opcjami.  Wśród różnych parametrów ujrzymy nazwę naszej sieci WiFi. Klikamy ją, aby uzyskać więcej informacji. Teraz wybieramy Właściwości sieci bezprzewodowej. W zakładce Zabezpieczenia znajdziemy również hasło do WiFi. Korzystamy z opcji Pokaż hasło i oto mamy nasze hasło do WiFi.

Mocny router i światłowód

Jeżeli wiemy już, jak zmienić i sprawdzić hasło do WiFi, to warto zadbać o dobrą jakość sieci w naszym domu. W tym celu przyda się odpowiedni router. Jeżeli korzystamy z routera montowanego przed operatora sieci, to warto wymienić go na lepszy sprzęt. Na rynku znajdziemy sporo opcji w różnych wariantach cenowych.

Dobry router do WiFi może kosztować np. 300 zł - i jest to cena, za którą otrzymamy bardzo przyzwoity sprzęt z dobrymi parametrami. Te są kluczowe, gdy posiadamy w domu światłowód. Nie ma sensu męczyć się z przestarzałym routerem, który nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału bardzo szybkiego internetu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WiFi | SEO | internet | hasło do WiFi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy