Reklama

Najmniejszy komputer świata jest dużo mniejszy od ziarenka ryżu

Zespół inżynierów z University od Michigan zaprezentował najmniejszy komputer na świecie. Urządzenie ma zaledwie 0,33 milimetra długości i szerokości.

Niedawno IBM poszczycił się posiadaniem najmniejszego na świecie komputera, ale ten bije go na głowę, nie tylko w rozmiarach, ale również w możliwościach.

Oczywiście na tym urządzeniu nie włączymy filmu na YouTube i nie pogramy w gry, ale nie oznacza to, że jest bezużyteczne. Jest to technologia przyszłości, która poprawi jakość życia milionów ludzi na całym świecie, w tym również i Was.

Komputer z University od Michigan potrafi konwertować promienie słoneczne na energię elektryczną, ma wbudowany procesor, pamięć systemową i bezprzewodowe systemy łączności, które wysyłają dane z pomocą światła.

Reklama

Najmniejszy komputer świata powstał w USA. Jest dużo mniejszy od ziarenka ryżu Fot. PxHere.

I co najważniejsze, urządzenie jest w pełni biokompatybilne, więc z powodzeniem można je umieścić w ciele myszy lub człowieka. Właśnie do takich zastosowań zostało ono stworzone.

W przyszłości biokomputery będą na bieżąco monitorowały nasz stan zdrowia i w miarę potrzeb naprawiały nasze organizmy od wewnątrz. Operacje i zabiegi, które teraz są codziennością w medycynie, przejdą do historii.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere/University od Michigan

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje