Neonet ogłasza upadłość. Polska firma zniknie z rynku?

Internet obiegła informacja, że polska sieć sklepów Neonet ogłasza upadłość. Firma z Wrocławia znalazła się w poważnych tarapatach finansowych mimo otwierania kolejnych sklepów w całej Polsce. Obecnie nie wiadomo, czy firma przetrwa planowane działania restrukturyzacyjne.

Neonet ogłasza upadłość?

W internecie pojawiła się informacja o tym, że Neonet ogłosił upadłość. Stosowny wpis można już znaleźć w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Widnieje tam obwieszczenie zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości z datą 30 listopada 2023 roku. Jak informuje serwis purepc.pl, który nagłośnił sprawę, najpewniej bezskuteczne okazały się działania relokacyjne sieci mające na celu złagodzenie problemów trapiących firmę.

Stosowne obwieszczenie można bez problemu znaleźć na stronie KRS w zakładce Tablica Obwieszczeń:

Reklama

Polski sklep Neonet z problemami

Neonet już od jakiegoś czasu zmagał się z problemami finansowymi, podobnie zresztą jak wiele innych sklepów i sieci handlowych z rynku RTV, AGD i podobnych. Jeszcze wcześniej tego roku firma informowała o rozpoczęciu procedur optymalizacyjnych, które miały na celu łagodzenie problemów finansowych spółki. Jak widać te nie przyniosły rezultatu.

Jeden z użytkowników Twittera poinformował, że Neonet złożył wniosek o postępowanie sanacyjne. Ma być to środek zapobiegawczy wobec ewentualnej niewypłacalności firmy. Praktyka pokazuje, że niektórym firmom to pomogło. Przykładem jest choćby Komputronik, który dzięki temu poradził sobie z podobnymi problemami i nadal oferuje produkty w sklepach stacjonarnych i online.

Co to jest postępowanie sanacyjne? To specjalny proces restrukturyzacji, którego głównym celem jest uzdrowienie przedsiębiorstwa. Ma pomóc w dojściu do porozumienia z wierzycielami i poprawieniu wyników finansowych firmy. Składa się z kilku kroków:

  • Złożenie wniosku
  • Rozpoznanie wniosku przez sąd
  • Przygotowanie spisu wierzytelności
  • Utworzenie planu restrukturyzacyjnego, wdrożenie go w życie
  • Głosowanie wierzycieli nad przedstawionymi propozycjami
  • Decyzja (odmowna lub potwierdzająca) sądu

Klienci Neonet w panice. Co z zakupami?

Sytuacja Neonet jest o tyle zaskakująca dla niektórych klientów, że jeszcze w ostatnich dniach miało miejsce otwarcie nowego sklepu stacjonarnego firmy. Czy sytuacja związana z upadłością będzie mieć wpływ na realizację zamówień? To zależy. Sklep już od jakiegoś czasu odmawiał realizacji niektórych zakupów, jednak odbywało się to bez strat finansowych po stronie klientów.

Obecnie można bez problemów dokonywać zakupów w sklepie, a te mają być dostarczane w normalnym trybie. Nadal działa obsługa kupujących i wsparcie po procesie zakupowym.

Neonet to polska sieć detaliczna z siedzibą we Wrocławiu, która działa na rynku od 2003 roku. Do tej pory sklep oferował klientom produkty z kategorii szeroko pojętej elektroniki. Poza sklepem internetowym w całej Polsce otwarto ponad 250 fizycznych placówek marki Neonet.

Polecamy na Antyweb: Aliexpress to już przeżytek. Oto nowy król tanich zakupów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | sprzęt AGD | Twitter | Wrocław
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy