Nie chcesz już płacić za Spotify? Sprawdzamy, jak anulować subskrypcję

Spotify to jedna z czołowych platform streamowania muzyki i podcastów, pozwalająca na odsłuchiwanie szerokiej gamy utworów na różnorodnych urządzeniach. Użytkownicy, którzy korzystają z płatnej wersji Premium bez reklam, mają dostęp do dodatkowych funkcji, w tym odtwarzania offline. Jeśli jednak zdecydujesz się anulować subskrypcję Premium, zrobisz w kilku prostych krokach w ustawieniach swojego konta na platformie. Anulowanie jest proste i nie powinno sprawić trudności.

Ile kosztuje Spotify Premium?

Cena za Spotify Premium jest zróżnicowana - może wynosić, po przeliczeniu, od $1 w Pakistanie do nawet $16 w Danii. Zróżnicowany koszt subskrypcji wynika z różnej siły nabywczej pieniądza w każdym kraju. Marka Spotify, chcąc się do niej dostosować, dopasowuje cenę w zależności od miejsca zamieszkania. To ukłon w stronę subskrybentów.  

W Polsce cena za Spotify Premium wynosi 19,99 zł dla standardowego klienta, a 24,99 zł dla dwóch osób i 29,99 zł dla rodziny. Studenci mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 zł od standardowej ceny (9,99 zł).

Reklama

Jak zrezygnować ze Spotify Premium?

Subskrypcja Spotify Premium po prostu się opłaca. Subskrybent po wydaniu niespełna 20,00 zł w skali miesiąca może liczyć na wiele usprawnień, głównie w ramach UI (User Interface). To między innymi:

  • możliwość słuchania muzyki w trybie offline,
  • nieograniczona liczba pominięć piosenek,
  • wyższa jakość dźwięku,
  • usunięcie reklam,
  • możliwość odsłuchania każdej piosenki.

Spotify nie utrudnia jednak procesu rezygnacji z subskrypcji. Sprowadza się to do kilku niezwykle prostych kroków. Całość nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut. Oto poradnik jak to zrobić. 

  1. Wejdź na stronę spotify.com i zaloguj się na swoje konto. Użyj w tym celu adresu e-mail bądź nazwy użytkownika i wybranego przez siebie hasła. Jeśli nie możesz go sobie przypomnieć, odzyskasz je, klikając w opcję "Nie pamiętasz hasła?" i postępując zgodnie z instrukcjami.
  2. Po zalogowaniu się wejdź w ustawienia swojego konta. Na ekranie znajdziesz wiele opcji dotyczących swojego profilu, a w zasadzie finansów. Na samej górze - tuż pod belką nawigacyjną - będzie informacja na temat aktualnego planu, np. "Premium Individual". Pod nazwą znajdują się cena usługi oraz data najbliższego obciążenia karty połączonej z kontem.
  3. Nieco niżej znajduje się sekcja "Konto", która dotyczy np. zmiany hasła lub odzyskania utraconej playlisty. Istotna jest kolejna sekcja o nazwie "Subskrypcja", a w niej opcja "Anuluj Plan". Po jej kliknięciu zostaniesz przekierowany do kolejnej podstrony, na której będziesz mógł ostatecznie zrezygnować z subskrypcji.

Na podstronie dotyczącej ustawień swojego konta możesz także skorzystać z wielu innych opcji, w tym ze zmiany planu. Czasami zachodzi potrzeba zmiany indywidualnej subskrypcji Premium np. na Rodzinną - zrobisz to, klikając w opcję "Zarządzaj swoim planem". Na kolejnej podstronie wybierz "Zmień plan".

Anulowanie Spotify Premium na iPhone

Czasami anulowanie subskrypcji na iPhone może wymagać wejścia w ustawienia swojego smartfona, jeśli ta została wykupiona za pośrednictwem marki Apple. Wejdź wówczas w Ustawienia, po czym na samej górze wybierz nazwę swojego konta. W kolejnym ekranie stuknij w opcję "Subskrypcje", która powinna mieć czwartą pozycję od góry. Stuknij w opcję "Spotify", po czym "Anuluj".   

Zwróć przy tym uwagę na czas dalszego działania konta. Wykupiona funkcja Premium będzie aktywna aż do daty wyszczególnionej w punkcie drugim powyższego poradnika. Marka Spotify nie udostępnia usługi zwrotu należności, dlatego raz opłacony okres subskrypcji będzie aktywny aż do czasu jego zakończenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | Spotify Premium | Streaming | muzyka | e-mail | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama