Nie ma takiego pracownika. LinkedIn usuwa profil młodego geniusza
Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o 14-latku, który ukończył studia i niedługo rozpocznie pracę w SpaceX. Kairan Quazi jest zdecydowanie nastolatkiem niestandardowym, jak się jednak okazuje, bycie geniuszem nie wystarczy, by... mieć konto na platformie, której regulamin jasno mówi, że aby być użytkownikiem, trzeba mieć 16 lat. LinkedIn usuwa konto chłopaka i zaprasza go do powrotu, gdy będzie w odpowiednim wieku.
Wydawałoby się, że jeśli jest się geniuszem, a już wkrótce w tak młodym wieku zasili się zespół inżynierów SpaceX, drzwi do niemal wszelkich możliwości czy narzędzi stoją otworem. I poniekąd na pewno tak jest — w końcu przyjęcie tak młodego pracownika do tego typu firmy nie jest standardowym działaniem, ale okazuje się, że na swojej drodze nadal napotykać można problemy i to takie, których raczej się nie spodziewamy.
LinkedIn zauważył, że korzystający z serwisu nastolatek nie spełnia warunków określonych w regulaminie. Ma on bowiem 14, a nie 16 lat, które są wymagane do tego, by być użytkownikiem. Konto zostało usunięte, subskrypcja opcji premium wykupiona przez nastolatka anulowana, a pieniądze zwrócono. Platforma w mailu zaprasza chłopaka, kiedy ten będzie miał 16 lat lub więcej. Co na to Quazi?
Wróć do nas, gdy będziesz miał 16 lat. Nastolatek jest oburzony
Karian Quazi poinformował o sytuacji na swoim profilu na Instagramie. Właściwie nie dziwi ton jego wypowiedzi — chłopak zaznacza, że to nonsens, z którym musi się mierzyć regularnie, że może być odpowiednio wykwalifikowany do tego, aby pracować na najbardziej pożądanych stanowiskach inżynierskich na świecie... ale najwyraźniej nie do tego, aby posiadać konto w serwisie społecznościowym. Podkreślił też, że sytuacja ta pokazuje, jak zacofane są niektóre firmy technologiczne.
LinkedIn specjalizuje się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Jest to zatem nieco więcej niż aplikacja, w której użytkownicy mogą postować relacje ze swojego dnia. Trzeba też zaznaczyć, że zgodnie z prawem federalnym, amerykańskie firmy mogą zatrudniać dzieci powyżej 14 roku życia — z wyszczególnieniem, że nastolatkowie poniżej 16 roku życia nie mogą pracować dłużej niż 3 godziny dziennie, nie mogą też pracować na nocnych zmianach.
Mimo wszystko należy jednak przyznać, że ostatecznie regulamin serwisu to... regulamin serwisu. Jako użytkownicy jesteśmy zobowiązani do jego przestrzegania niezależnie od naszych upodobań, a to, czy zdarzą się pewne odstępstwa w przypadku jednostek, to tylko dobra wola platformy.