Nowy regulamin WhatsAppa. Co nam grozi, jeśli go nie zaakceptujemy?

WhatsApp ponownie zmienia regulamin. Firma w dosyć klarowny sposób wyjaśniła, w jaki sposób będzie traktował konta użytkowników, którzy nie zaakceptują nowych warunków. Czy jest się czego obawiać?

Wciąż nie milkną kontrowersje wokół jednego z najbardziej popularnych komunikatorów na świecie. Po niedawnym głośnym skandalu dotyczącym zmiany polityki prywatności, WhatsApp ponownie zmienia swój regulamin.

Zmiany, które będą dotyczyć użytkowników od 6 listopada 2021 roku, skupiają się przede wszystkim na ograniczeniu dostępności dla kont osób nieletnich. Oznacza to, że osoby poniżej 16-roku życia, nie będę mogły korzystać z aplikacji bez stosownego zezwolenia od rodzica lub prawnego opiekuna. Co więcej - konta użytkowników nie spełniających wymagań wiekowych mają zostać zamknięte, a wszystkie rozmowy trwale usunięte.

Reklama

Aktualizacja wyświetli także stosowny monit, przypominający o akceptacji zasad i warunków dotyczących wykorzystania naszych danych przez firmę w celach reklamowych. WhatsApp już od dłuższego czasu stara się wprowadzić do swoje aplikacji obsługę sklepów. Nadchodzące zmiany mają ułatwić komunikacje z użytkownikami w celu dostarczania informacji o produktach.

Oczywiście wspomnianych zmian w regulaminie nie musimy akceptować. W takim wypadku WhatsApp ostrzega, że oprogramowanie będzie działać na dużo skromniejszych zasadach. Ograniczenia mają dotyczyć przede wszystkim możliwości wysyłania i odbierania wiadomości.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikatory | nowy regulamin whastapp 2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama