Powstaje pierwszy polski składany rower elektryczny. Pomóż go zbudować!
Regularnie piszemy o kolejnych pomysłach szukających wsparcia społeczności w serwisach crowdfundingowych, i nie inaczej będzie dzisiaj, choć tym razem mówimy o bardzo ciekawym polskim projekcie na zrzutka.pl.
Jego autorem jest student Politechniki Wrocławskiej, Oskar Szwan, który od kilku miesięcy pracuje nad pierwszym polskim elektrycznym rowerem składanym z pełną amortyzacją. Nie jest to jednak jego pierwszy rower, bo od dwóch lat projektuje i buduje rowery składane - niestety jak wiadomo realizacja tak ambitnych projektów wymaga mnóstwa czasu i funduszy, stąd też próba dofinansowania przez serwis crowdfundingowy.
Oskar potrzebuje 20 tysięcy złotych na budowę roweru i przeprowadzenie niezbędnych badań wytrzymałościowych, jak na razie na jego konto trafiły 1524 złote, czyli ok.7% wymaganej sumy, ale do końca zbiórki pozostały jeszcze 54 dni, więc każdy ma szansę pomóc. Jak zapewnia autor pomysłu, nie wymyślił roweru na nowo, ale nadał mu zupełnie nowego wymiaru, dzięki czemu może on dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców, którzy dotąd stronili od tego sposobu transportu.
Jedną z kluczowych cech roweru jest jego mobilność, można go złożyć i bez problemu przechowywać w domu czy bagażniku, bo jego wymiary po złożeniu to zaledwie 87,5 x 31,5 x 57 cm. Co więcej, podczas zamówienie będzie możliwość personalizacji koloru roweru, więc każdy użytkownik będzie mógł wybrać swój ulubiony, co jest najczęściej niemożliwe w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Poza tym, możemy liczyć na pełną amortyzację poprawiającą komfort jazdy oraz hamulce tarczowe gwarantujące odpowiednią siłę hamowania.
Jako że ma być to rower elektryczny, nie może też zabraknąć silnika - zostanie nim MXUS 250W/350W, czyli dynamiczny silnik oferujący kilka trybów jazdy i pięciostopniowe wspomaganie płynnie dostosowujące się do potrzeb użytkownika. Możemy też na bieżąco kontrolować zużycie energii na czytelnym wyświetlaczu oraz skorzystać z opcji tempomatu, żeby jeszcze bardziej zautomatyzować jazdę. Jeżeli macie ochotę wspomóc projekt, to można to zrobić .
Źródło: GeekWeek.pl/