Prezydent Ukrainy pokazał swój laptop. "Jest fanem technologii"

Wołodymyr Zełenski jest znany ze swojego zamiłowania do najnowszych technologii. Prezydent Ukrainy pokazał na swoim profilu na Instgramie, na jakim laptopie na co dzień pracuje. Nie ukrywa, że jest fanem firmy Apple.

Wołodymyr Zełenski jest znany ze swojego zamiłowania do najnowszych technologii. Prezydent Ukrainy pokazał na swoim profilu na Instgramie, na jakim laptopie na co dzień pracuje. Nie ukrywa, że jest fanem firmy Apple.
Wołodymyr Zełenski podczas wideokonferencji /zelenskiy_official /Instagram

Prezydent Ukrainy od chwili rosyjskiej agresji na swój kraj praktycznie nie opuszcza globalnej sieci. Każdego dnia wspiera swoich obywateli i żołnierzy w walce o wolność Ukrainy. Wszystko to czyni bezpośrednio sprzed ekranu swojego laptopa i za pomocą praktycznie wszystkich dostępnych mediów społecznościowych.

Wołodymyr Zełenski jest znany ze swojego zamiłowania do najnowszych technologii. W czerwcu pojawił się równocześnie na aż czterech europejskich konferencjach technologicznych za pośrednictwem hologramu. Zachęcał tam wszystkich do inwestowania w swoim kraju w najnowsze technologie i do wsparcia walki swoich obywateli o wolność dla całej Europy.

Reklama

Wołodymyr Zełenski używa najnowszego Macbooka Air

44-letni prezydent Ukrainy nie ukrywa, że uwielbia produkty amerykańskiego koncernu Apple. Na co dzień w swoim biurze używa najnowszego MacBooka Air. Jest to lekki, kompaktowy i praktyczny sprzęt, który idealnie sprawdza się zarówno w pracy biurowej, jak i domowej.

Laptop Apple występuje w dwóch odmianach. Najdroższy model wyposażony jest w 8-rdzeniowy (10 rdzeni GPU) procesor M2, 24 GB zunifikowanej pamięci RAM, kamerkę 1080p i 13,6-calowy ekran, a pojemne baterie pozwalają na 18 godzin komfortowej pracy. Nie można tutaj nie wspomnieć, że w laptopie zastosowano układ trzech mikrofonów i system czterech głośników z funkcją dźwięku przestrzennego, który idealnie sprawdza się przy wideokonferencjach. Słabsza wersja posiada 8-rdzeniowy (7 rdzeni GPU) procesor M1, 24 GB pamięci RAM, kamerkę 720p, 13,3-calowy ekran i na bateriach może pracować przez ponad 18 godzin.

Cena najtańszej wersji MacBooka Air z procesorem M1 w oficjalnym sklepie Apple'a zaczyna się od 5799 złotych, tymczasem z M2 od 6999 złotych i sięga nawet blisko 15 tysięcy złotych. Zatem laptop prezydenta Ukrainy do najtańszych nie należy, ale z opublikowanych zdjęć jasno wynika, że posiada on wersję z procesorem M1, czyli tą tańszą. Potwierdzeniem na to jest widoczny brak wtyku przewodu zasilającego MagSafe.

Tak czy inaczej, Zełenski jak najbardziej wykorzystuje w swojej pracy pełnię możliwości tego sprzętu i na pewno nie wyłącza go nawet na chwilę. Dzięki niemu i innym najnowszym technologiom, w tym kosmicznemu internetowi Starlink od Elona Muska, może łączyć się z całym światem i przekonywać włodarzy innych krajów do większego wsparcia militarnego Ukrainy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: macBook | Apple | technologia | Wołodymyr Zełenski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy