Robo-kurierzy Continentala będą poruszali się autonomicznymi pojazdami

Tak pięknie prezentuje się wizja projektantów koncernu Continental na przyszłość szybkiego i taniego dostarczania przesyłek. Robo-kurierami mają stać się roboty ANY-mal, które dysponują bardzo ciekawymi zdolnościami.

Niedawno doszły do nas wieści, że firma Boston Dynamics rozpoczęła sprzedaż swojego zaawansowanego robota o nazwie SpotMini. Nie będzie on jednym, który pojawi się na rynku. Wszyscy wiemy, jakie niesamowite sztuczki potrafi wykonywać tego typu roboty. Przedstawiciele firmy Boston Dynamics widzą zastosowanie dla takich maszyn w codziennej pomocy ludziom starszym i niepełnosprawnym, a także przy akcjach ratunkowych i właśnie dostarczaniu różnej maści przesyłek.

Firmy Continental i startup ANYbotics mają podobne plany. Jakiś czas temu nawiązały współpracę, i będzie ona polegała na stworzeniu nowej generacji miejskiego systemu logistycznego. Jego atrybutem mają być autonomiczne pojazdy CUbE i zaawansowane roboty ANY-mal, które będą dostarczały przesyłki. Firmy zapewniają, że bezpieczeństwo i jakość takich usług ma zostać wniesiona na zupełnie nowy poziom.

Reklama

Pomysł Continentala i innych firm na przyszłość dostarczania przesyłek możemy zobaczyć na trwających obecnie targach elektroniki użytkowej CES 2019 w Las Vegas. Robo-zwierzęta od jakiegoś czasu dostarczają przesyłki w Chinach, a roboty na kołach w Stanach Zjednoczonych. Takie usługi cieszą coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na niższą cenę usługi wykonywaną przez bez przerwy dyspozycyjne i tanie w eksploatacji roboty.

Eliminacja ludzkich kurierów to ogromny problem, bo wiąże się z masową utratą pracy, ale dla firm i klientów prywatnych to okazja do poczynienia sporych oszczędności. W dobie gigantycznej i wciąż rosnącej popularności zamawiania produktów w sklepach internetowych i potrzeby ich coraz szybszego dostarczania, takie koncepcje niebawem nie będą już tylko na papierze, tylko staną się rzeczywistością.

Źródło: GeekWeek.pl/Continental / Fot. Continental

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy