Rosjanie znaleźli w polu tajemniczego drona. Co knują Ukraińcy?

W rosyjskich serwisach społecznościowych pojawiły się zdjęcia tajemniczego ukraińskiego drona kamikadze, który miał dokonać ataku na nieznany rosyjski cel.

W rosyjskich serwisach społecznościowych pojawiły się zdjęcia tajemniczego ukraińskiego drona kamikadze, który miał dokonać ataku na nieznany rosyjski cel.
Rosjanie znaleźli w polu tajemniczego ukraińskiego drona /Twitter

Siły Zbrojne Ukrainy posiadają nieznaną ilość nowych dronów. Są to maszyny kamikadze, ale dotychczas nie były używane na froncie. Pierwsze takie tajemnicze urządzenie odkryto podczas prac polowych w zeszły weekend w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. Lokalne służby prowadzą śledztwo w tej sprawie, które ma wyjaśnić przyczyny pojawienia się drona na terytorium Rosji.

Zdjęcia bezzałogowej maszyny wskazują, że mamy tu do czynienia z bezzałogowcem typu kamikadze. Prawdopodobnie dron miał uderzyć w wybrany cel, ale z bliżej nieokreślonej przyczyny rozbił się na polu i nie wykonał zadania. Nie jest to pierwsze tego typu wydarzenie.

Reklama

Tajemniczy ukraiński dron odkryty w Rosji

Być może tajemniczy nowy ukraiński dron uległ awarii i dlatego nie wykonał misji. Kilka dni przed katastrofą drona, ukraińska armia dokonała ataku powietrznego na kilka obiektów wojskowych właśnie w Krasnodarze. Jest wielce prawdopodobne, że ten dron miał uczestniczyć w tej misji, ale ostatecznie uległ katastrofie.

Siły Zbrojne Ukrainy każdego dnia używają w atakach na rosyjskie pozycje najróżniejszych dronów. Opisywana powyżej maszyna jednak nie wygląda jak konsumenckie urządzenia. Ma ona typowo militarne zastosowanie. Na jej pokładzie można transportować materiały wybuchowe (ładunek kumulacyjny KZ-6 - 1,8 kg materiału wybuchowego). Maszyna może mieć zasięg ponad 1000 kilometrów i atakować nie tylko cele znajdujące się na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach, ale również daleko poza nimi.

Zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie używają dronów w misjach obserwacyjnych i bojowych. Za pomocą nawet najtańszych maszyn można skutecznie eliminować czołgi, pojazdy opancerzone i oddziały żołnierzy. Ukraińcy wielokrotnie pokazywali, w jak szybki i prosty sposób można zrzucić granat podwieszony pod drona do wnętrza czołgu, np. przez właz wejściowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy