Tak dziwnie Autopilot od Tesli widzi świat otaczający pojazd w 360 stopniach

Jeśli zastanawialiście się, jak Autopilot od Tesli widzi i interpretuje otaczającą pojazd rzeczywistość na podstawie systemu kamer i radarów, za chwilę to zobaczycie.

Programiści o pseudonimach Greengreen i DamianXVI przygotowali kolejną wersję swojej wizualizacji, która prezentuje możliwości rejestrowania, identyfikacji i śledzenia obiektów pojawiających się wokół samochodu na pokonywanej drodze.

Wizualizacja powstała na bazie nowej, dziewiątej wersji oprogramowania do pojazdów Tesli, która ujrzała światło dzienne całkiem niedawno. Udostępnia ona panoramiczny, 360-stopniowy obraz ze wszystkich ośmiu kamer zainstalowanych na pokładzie samochodu, co możecie zobaczyć na poniższym filmie (rozglądanie na boki przy pomocy myszki).

Reklama

Elon Musk zapowiedział, że już niebawem pojazdy Tesli staną się jeszcze bardziej autonomiczne. Najważniejszą funkcją, na którą oczekują szczęśliwi posiadacze tych elektrycznych pojazdów, to możliwość przywołania samochodu z miejsca, w którym aktualnie się znajdziemy.

Źródło: GeekWeek.pl/Electrek / Fot. Electrek

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama