Teraz czas na składane telewizory. LG już opatentowało taki wynalazek

Na rynku pojawiły się już pierwsze dwa składane smartfony, a niebawem dołączą do nich kolejne od największych producentów sprzętu mobilnego na świecie. Najciekawsze pomysły na nowe urządzenia są jednak dopiero przed nami.

Skoro powoli nastaje prawdziwa moda na takie innowacyjne urządzenia, a to ze względu na fakt, że sprzedają się one jak ciepłe bułeczki, to czemu nie pójść za ciosem i wprowadzić rewolucję również i do innych urządzeń. Taki właśnie plan ma LG. Koreański koncern właśnie złożył wniosek patentowy, który zakłada budowę pierwszego na świecie składanego telewizora. Firma od jakiegoś czasu oferuje już, również w naszym kraju, zwijany telewizor o nazwie LG Signature OLED R, a teraz zapowiada się też składany.

Z wniosku patentowego możemy dowiedzieć się, że prototyp ma posiadać elastyczny wyświetlacz o dużej przekątnej. Dlatego też inżynierowie z LG postanowili, że będzie to składany telewizor, a nie zwijany, ze względu na jego gabaryty. Dziennikarze z serwisu Letsgodigital przygotowali szkice na podstawie danych zawartych we wniosku. Okazuje się, że może to być bardzo ciekawie wyglądające urządzenie, a pomysł strzałem w dziesiątkę.

Reklama

W erze popularności telewizorów z coraz to większymi wyświetlaczami, składane urządzenie może okazać się bardzo praktyczne, szczególnie dla tych wszystkich ludzi, którzy posiadają małe mieszkania, a chcą raczyć oczy obrazem rodem z kina. Oczywiście, można zastosować projektor, ale jakość obrazu z nich nie umywa się do jakości, jakie oferuje wyświetlacz OLED.

Co ciekawe, rozsunięty ekran ma proporcje co najmniej 21:9, co oznacza, że LG poważnie myśli o przyszłości nowego standardu i chce go rozpowszechnić również w naszych domach. Ale to nie wszystko. Składany telewizor ma być wyposażony w soundbar, czyli system nagłośnieniowy. Telewizor, pomimo dużej przekątnej, ma być łatwy w transporcie. Niestety, nie wiadomo, kiedy taki ciekawy wynalazek trafi do sprzedaży, ale możemy spodziewać się, że najszybciej w przyszłym roku.

Źródło: GeekWeek.pl/Letsgodigital / Fot. Letsgodigital/Engadget

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy