Reklama

Xiaomi, Huawei i inne chińskie firmy spieszą z pomocą ofiarom koronawirusa

Państwo Środka boryka się obecnie z historyczną epidemią nowego wirusa o nazwie 2019-nCoV. Rodzime firmy zorganizowały zakrojoną na szeroką skalę akcję pomocy władzom miast, szpitalom i zainfekowanym.

W Chinach prężnie rozwijają się najnowocześniejsze technologie z praktycznie każdej dziedziny, a przede wszystkim, medycznej. Pomóc opanować tragiczną sytuację, panującą w kilku tamtejszych miastach, gdzie kwarantannie zostało poddanych już 20 milionów ludzi, chcą koncerny.

Xiaomi i Huawei dostarczyły maski ochronne, termometry i inny najnowocześniejszy sprzęt medyczny do szpitali w 7 odciętych od świat miastach. W sumie dostarczono sprzęt o wartości 160 tysięcy złotych, ale tak naprawdę to dopiero początek pomocy. Przedstawiciele koncernów zapowiedzieli, że zamierzają regularnie wspierać społeczności. Ten fakt nie dziwi, ponieważ w końcu największa rzesza klientów koncernów to sami Chińczycy.

Reklama

Możemy spodziewać się, że dzięki akcji pomocy i wygospodarowaniu dodatkowych finansów na badania technologicznie we wszystkich tych koncernach, na rynku zaczną pojawiać się nowe, bardziej zaawansowane urządzenia, które w praktyczny sposób przydadzą się nie tylko mieszkańcom Chin, ale również pozostałych części świata.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje