Zobacz, jak będzie wyglądał nasz świat w roku 2069, według Samsunga

Koreański koncern postanowił pokazać nam, jak będzie wyglądało codzienne życie w przyszłości. Nie powinno nikogo dziwić, że zmiany nastąpią praktycznie w każdej dziedzinie, a to wszystko za sprawą technologii.

Projekt KX50: The Future in Focus powstał wśród brytyjskich naukowców i futurystów, którzy jak nikt inny wiedzą, co za 40 lat będzie cieszyło się na świecie popularnością. Oczywiście, wizje przyszłości Samsunga powinniśmy raczej traktować jako ciekawostkę, bo przyszłość wiele razy już zaskakiwała i rozczarowywała nawet największych znawców.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość to rozrastające się metropolie, w których przodować będą futurystyczne i inteligentne drapacze chmur. Będą one przyjazne środowisku, a część z nich stanie się nawet samowystarczalnymi farmami ekożywności. Smaczne i zdrowe pożywienie ma być produkowane głęboko pod ziemią.

Reklama

Mieszkańcy miast będą się po nich przemieszczali autonomicznymi i elektrycznymi kapsułami oraz podniebnymi taksówkami, a pomiędzy metropoliami już hipersonicznymi samolotami. Spece z Samsunga uważają, że transport drogowy towarów praktycznie zaniknie. Większość produkcji będzie odbywała się lokalnie w zakładach, wieżowcach i prywatnych domach.

Nad naszym zdrowiem będą czuwały inteligentne mikroroboty, które na bieżąco będą monitorowały nasz stan zdrowia bezpośrednio z wnętrza organizmów. Podobno większość ludzkości zrezygnuje z tradycyjnego mięsa na rzecz owadów, robaków i mięsa z probówki.

Jeśli chodzi o cyfrową rozrywkę, to specjaliści sądzą, że przeniesie się ona do świata wirtualnej rzeczywistości, gdzie będziemy mogli tworzyć swoje własne światy i zamykać się w nich na całe dnie, a nawet miesiące. Nie będziemy już pracowali tak ciężko jak teraz, a każdą wolną chwilę będziemy poświęcali zdobywaniu nowych, ciekawych doświadczeń poprzez globalną sieć, z którą będziemy połączeni na stałę dzięki interfejsom mózg-komputer.

Nasza cywilizacja ma skierować się również na eksplorację kosmosu. Na orbicie Ziemi, Księżyca i Marsa powstaną pierwsze miasta, w których zamieszkają tysiące ludzi. Ich życie będzie przypominało to ziemskie, które toczyć się będzie w metropoliach. Futurolodzy uważają, że docelowo miasta ziemskie i te kosmiczne będą różniły się tylko nazwami.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy