Reklama

​Acer Swift 5 - pierwsze wrażenia z IFA 2017

Acer Swift 5 /INTERIA.PL

Reklama

Na targach IFA 2017 firma Acer zaprezentowała naprawdę niezwykłego ultrabooka, który jest lekki jak piórko. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intel Kaby Lake, co pozwoliło na drastyczne obniżenie masy komputera.

Acer Swift 5 to jeden z najpiękniejszych ultrabooków na rynku. Komputer został wyposażony w procesor Intel Core 8. generacji (Kaby Lake), który pozwala na pasywne chłodzenie. Ten prosty zabieg pozwolił na drastyczne zminimalizowanie masy komputera.

Biorą Swift 5 do rąk, mamy wrażenie jakby dosłownie był pusty w środku. Nic dziwnego, bo sprzęt waży zaledwie 970 gramów!

Nie można przyczepić się także jakości wykonania maszyny. Granatowa obudowa ze złotymi zawiasami została w całości wykonana ze stopu magnezu, który jest lekki i wytrzymały.

Reklama

Spasowanie poszczególnych elementów obudowy jest wzorowe, a odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne pozwoli na wieloletnie użytkowanie.

Acer Swift 5 ma ponadto dotykowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD, wszystkie niezbędne porty komunikacyjne oraz duży i wygodny touchpad. To połączenie może być zabójcze dla bardzo podobnych stylistycznie ZenBooków czy MacBooków.

Cena Acer Swift 5 będzie zaczynać się od 999 dol., a rynkowy debiut zaplanowano na grudzień. Na razie nie wiadomo czy europejska premiera nie odbędzie się z poślizgiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Acer firma | Acer Swift 5 | Ultrabook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne