Asus Cine5 - kompaktowe 5.1

Tym, którzy chcieliby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym, ale nie mają gdzie rozstawić zestawu 5.1, Asus proponuje Cine5.

To nic innego jak kilka głośników zamkniętych w jednej, efektownej, bardzo porządnie wykonanej, podłużnej obudowie. Całość zaprojektowano tak, by uzyskać złudzenie dźwięku wielokanałowego, choć przed tobą stoi jedno niewielkie urządzenie (podłączane potrójnym kablem, jak w przypadku prawdziwego 5.1, choć radzi sobie też ze zwykłymi źródłami stereo).

Testy kanałów w panelu karty dźwiękowej, specjalnie przygotowanymi próbkami audio i klipami wideo, a także z użyciem gry Modern Warfare 2 wykazały, że częściowo się to udało. Momentami Cine5 wypadały fajnie, ale oczywiście nie są w stanie konkurować z prawdziwymi satelitkami ustawionymi za plecami.

Artykuł pochodzi z magazynu CD Action - numer 06/2010

Bardzo dużo zależało też od odległości i pozycji względem urządzenia. Pomijając kwestie przestrzenności, głośnik(i) gra(ją) zaskakująco fajnie, choć niskie tony nie powalają. Brzmienie jest czyste i muzyki słuchało mi się bardzo przyjemnie. Produkt ciekawy, dosyć udany, ale niestety zbyt drogi.

Reklama

autor: CormaC

PLUSY:

+ efektowny, elegancki design,

+ jakość wykonania,

+ wysoka jakość brzmienia,

+ kompaktowe wymiary,

+ złudzenie dźwięku 5.1,

+ momentami fajne...

MINUSY:

-... a momentami nie

- cena.

Parametry:

Łączna moc: 15 W RMS,

Pasmo przenoszenia: 80 Hz - 20 kHz,

Dodatkowo: wyjście słuchawkowe ?

Wymiary: 373 x 100 x 100 (80) mm (w zależności od wybranych nóżek)

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy