Infinix Hot 20 5G to telefon skrojony budżetowo, ale o dużej wydajności

Infinix Hot 20 5G to smartfon z segmentu budżetowego, który oferuje łączność 5G w przystępnej cenie. Smartfon został wyposażony w 6,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD+, procesor MediaTek Dimensity 810, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Wziąłem go na tapet i sprawdziłem, czy jest to półka budżetowa, czy raczej półka premium.

Infinix Hot 20 5G to telefon skrojony budżetowo, ale o dużej wydajności
Infinix Hot 20 5G to telefon skrojony budżetowo, ale o dużej wydajnościIfninixmateriały prasowe

Nieczęsto zdarza się znaleźć złoty środek pomiędzy ceną a jakością. Szczególne znaczenie ma to w przypadku technologii i sprzętu. Tym razem można jednak pokusić się o taki werdykt, bo w moje ręce trafił Infinix Hot 20 5G i słowo "hot" w nazwie jest adekwatne, bo jest to naprawdę dobry sprzęt. Na co dzień korzystam z systemu iOS, dlatego do każdego androidowego cacka podchodzę z dużą dawką sceptycyzmu. Infinix przełamał jednak mój opór i przez chwilę... odniosłem wrażenie, że lubię się z Androidem.

Wygląd i konstrukcja

Infinix Hot 20 5G to solidnie wykonany smartfon z plastikową obudową. Smartfon jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, zielonym i niebieskim. Plastik jednak jest wysokiej jakości i dobrze leży w rękach. Przednia część smartfona to duży 6,6-calowy ekran, otoczony cienkimi ramkami. Na górze ekranu znajduje się otwór na przedni aparat, a na dole otwór głośnika.

Tył urządzenia to matowe wykończenie z dużym modułem aparatu fotograficznego. Znajdziemy tam dwa obiektywy: główny 50 MP i z przysłoną f/1.6.

Ekran

Infinix Hot 20 5G wyposażony jest w 6,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Ekran oferuje dobrą jakość obrazu. Od razu rzucają się w oczy żywe kolory, a patrzenie pod dużym kątem nie ogranicza czytelności. Pod tym względem Infinix wygląda bardzo dobrze.

Procesor i wydajność

Przejdźmy jednak do konkretów i tego, co znajdziemy w środku. Infinix Hot 20 5G napędzany jest przez procesor MediaTek Dimensity 810 5G. Czip jest wydajny i bez problemu radzi sobie z codziennymi zadaniami, takimi jak przeglądanie internetu, granie w gry czy oglądanie filmów. Szybkie odpalanie kilku po sobie aplikacji nie sprawia urządzeniu żadnego problemu.

Pamięć i system operacyjny

Infinix Hot 20 5G oferuje 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Pamięci RAM jest wystarczająco dużo do płynnego działania systemu operacyjnego i aplikacji. Pamięci wewnętrznej może być nieco za mało, ale można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. To jest niewątpliwie duży plus, bo telefon może nam posłużyć na lata, dzięki czemu stale możemy rozbudowywać pojemność.

Smartfon jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, zielonym i niebieskimIfninixmateriały prasowe

Smartfon przyszedł do mnie z systemem Android 12 z nakładką XOS 10.6. Aktualnie możliwa jest jego aktualizacja do wersji Android 13.

Aparat fotograficzny

Jak wspomniałem wcześniej, Infinix Hot 20 5G wyposażony jest w dwa obiektywy. Główny obiektyw 50 MP zapewnia jakościowe zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych. W słabym oświetleniu zdjęcia są słabsze, ale nadal nadają się do publikacji chociażby w mediach społecznościowych. Obiektyw 2 MP pomaga w robieniu zdjęć z rozmyciem tła. Przedni aparat 16 MP zapewnia dobrej jakości selfie. Zdecydowanie jest to sprzęt wystarczający do codziennego użytku i wykorzystywania go do robienia zdjęć z wakacji.

Bateria

Infinix Hot 20 5G wyposażony jest w akumulator o pojemności 5000 mAh. Akumulator zapewnia wystarczającą ilość energii na cały dzień pracy i nie nagrzewa się, jak niektóre smartfony konkurencji.

Podsumowanie

Infinix Hot 20 5G to dobry smartfon z segmentu budżetowego, który oferuje łączność 5G w przystępnej cenie. Smartfon ma solidną konstrukcję, dobry ekran, wydajny procesor i przyzwoity aparat fotograficzny.

Zalety:

  • Łączność 5G
  • Dobry ekran
  • Wydajny procesor
  • Przyzwoity aparat fotograficzny
  • Długa żywotność baterii

Wady:

  • Nieco mało pamięci wewnętrznej
  • Przedni aparat mógłby być lepszy w słabym oświetleniu
To problem tak duży jak covid czy nowotworyGeekWeekINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas