Test Honor 10 Lite

Honor 10 Lite to smartfon kierowany do osób poszukujących przyzwoitej specyfikacji w dobrej cenie. Jak poradziło sobie to urządzenie w codziennym użytkowaniu?

Honor 10 Lite
Honor 10 LiteINTERIA.PL

Honor 10 Lite to smartfon bardzo podobny do Huawei P Smart 2019. Urządzenia posiadają między sobą kilka nieznacznych różnic związanych między innymi z designem, rozdzielczością przedniego aparatu czy też kolorem obudowy.

Budowa i jakość wykonania

Honor 10 Lite został wykonany z tworzywa sztucznego - kolorystyka urządzenia prezentuje się poprawnie i w ciekawy sposób odbija światło. Niestety tego typu zabieg posiada pewną wadę: sprzęt będzie bardzo szybko się rysował, jeśli zdecydujemy się korzystać z niego bez założenia etui ochronnego.

Tylna obudowa Honora 10 Lite skrywa w sobie system podwójnego aparatu fotograficznego, a na przednim panelu znalazło się miejsce na małe wycięcie w ekranie wraz z kamerką do selfie. W dolnej części smartfona umieszczono nieco przestarzały port micro USB do ładowania oraz głośnik monofoniczny zapewniający przeciętną reprodukcję dźwięku.

Honor 10 Lite został wykonany solidnie, oczywiście jak na tworzywo sztuczne. Sprzęt dobrze leży w tłoni i posiada przyciski na obudowie z wyraźnym klikiem. Czytnik linii papilarnych również działa bez zarzutu i szybko rozpoznaje palec użytkownika.

Honor 10 Lite
Honor 10 LiteINTERIA.PL

Ekran i multimedia

Honor 10 Lite posiada wyświetlacz o przekątnej 6,21-cala działający w rozdzielczości 2340 na 1080 pikseli. Urządzenie korzysta z technologii IPS, a same kąty widzenia są bardzo dobre. W ustawieniach można znaleźć także opcje powiązane z regulacją odpowiednich parametrów wyświetlanych kolorów czy kontrastu.

Stosunek ekranu do obudowy urządzenia wyniósł w Honorze 10 Lite 83 proc., co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę cenę tego smartfona. Wysoka rozdzielczość przekłada się na duże zagęszczenie pikseli, przez co wyświetlany obraz jest ostry, a szczegóły dobrze odwzorowane. Po wyjęciu z pudełka, na ekranie Honora 10 Lite znajdziemy naklejoną przez producenta folię ochronną. To miły gest.

Podsumowując: Honor 10 Lite z powodzeniem nada się do przeglądania internetu, mediów społecznościowych oraz do oglądania materiałów wideo.

Honor 10 Lite
Honor 10 LiteINTERIA.PL

Aparat i bateria

Honor 10 Lite posiada aparat o rozdzielczości 13-megapikseli z jasnością f/1.8. Drugie oczko działa w oparciu o matrycę 2 Mpix.

Aparat Honora 10 Lite wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do poprawy zdjęć. Urządzenie jest w stanie samodzielnie poprawić kontrast, balans bieli oraz dostosować ustawienia fotografii do danej sceny. Zdjęcia robione modelem 10 Lite wychodzą jednak bardzo przeciętnie. Dobre efekty uzyskamy jedynie wtedy, kiedy na zewnątrz będzie dostatecznie dużo światła. Smartfon nie radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych.

Testowany sprzęt w porównaniu do P Series 2019 ma lepszy aparat do robienia zdjęć typu selfie. Z przodu znalazło się miejsce na  o rozdzielczości 24 Mpix z jasnością f/2.0. Różnica w stosunku do tamtego modelu jest widoczna.

Honor 10 Lite - przykładowe zdjęcia
Honor 10 Lite - przykładowe zdjęcia
Honor 10 Lite - przykładowe zdjęcia
Honor 10 Lite - przykładowe zdjęcia
+5

Bateria Honora 10 Lite o pojemności 3400 mAh pozwala na czas pracy w granicach jednego dnia - do półtora doby w trybie mieszanym. Niestety sam smartfon korzysta ze złącza micro USB, a jego ładowanie odbywa się z maksymalną mocą na poziomie 10W. Nie jest to może najszybsze rozwiązanie, ale na prędkość uzupełniania energii w akumulatorze nie można narzekać.

Honor 10 Lite
Honor 10 LiteINTERIA.PL

Podzespoły i system

Honor 10 Lite został wyposażony w procesor Kirin 710 oraz 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 64 GB miejsca, które można rozszerzyć za pomocą dodatkowej karty micro SD. Oprócz tego możemy liczyć także na wsparcie dla LTE cat. 6 oraz czipu NFC i modułów takich, jak GPS.

Od momentu wyjęcia z pudełka sprzęt działa w oparciu o system Android 9.0 z nakładką EMUI 9.0.1. W codziennym użytkowaniu Honor 10 Lite spisywał się poprawnie, momentami jednak zdarzały mu się przycięcia podczas wykonywania bardziej zaawansowanych operacji - być może jest to kwestia samych animacji zaimplementowanych we wspomnianej wyżej nakładce.

Benchmarki

W benchmarku AnTuTu smartfon zdobył 129 536 punktów.

Dla porównania:

Huawei P20 lite miał wynik w Antutu - 87 827 punktów. Motorola G6 Plus - AnTuTu: 88 209. LG Q7 w AnTuTu miało 55 618 punktów.

Xiaomi Mi8 Lite miał wynik: 141 251 w Antutu i kolejno 1602, a potem 5793 w Geekbench. A Huawei P Series 2019? 122 299 punktów.

Wnioski? Do podstawowego, rozsądnego użytkowania, Honor 10 Lite powinien być jednak solidnym, sprawdzonym wyborem. Warto jednak pamiętać, iż sprzęt ten nie poradzi sobie z bardziej wymagającymi zadaniami czy grami.

Honor 10 Lite
Honor 10 LiteINTERIA.PL

Cena: 999 zł

Podsumowanie

Honor 10 Lite to ciekawy smartfon z dobrym ekranem, małymi ramkami oraz niezłym aparatem do selfie. Komponenty znajdujące się pod obudową pozwalają na bezproblemową pracę i poradzą sobie w większości codziennych zadań. To dobry wybór w segmencie smartfonów do 1000 zł.
Zalety
  • Ekran
  • Szybki skaner linii papilarnych
  • NFC
  • Najnowsze oprogramowanie
  • Czas pracy na baterii
Wady
  • Port micro USB
  • Obudowa łatwa do zarysowania
  • Przeciętny głośnik
  • Słaba jakość fotografii w gorszych warunkach oświetleniowych
Ocena redakcji1.5/10
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas