Test Lenovo Yoga Tablet 2 - tablet z podstawką
Jak można dzisiaj wyróżnić na rynku tabletów? Lenovo próbuje odpowiedzieć na to pytanie, wprowadzając do sprzedaży Lenovo Yoga Tablet 2 - specjalny tablet z czterema trybami pracy. Czy to dobre rozwiązanie?
Na rynku znajdziemy Lenovo Yoga Tablet 2 zarówno z systemem Android, jak i z Windows 8.1. Nam dane było przetestować jedynie 10-calowy model z Androidem. Test dotyczy zatem właśnie tego urządzenia.
Krótko o specyfikacji
Lenovo Yoga Tablet 2 to ma szybszy procesor od swojego poprzednika (Intel Z3745), jeszcze więcej pamięci RAM (2GB) oraz znacznie lepszej jakości ekran (1920 na 1200 pikseli). Sprzęt ma 16GB wbudowanej pamięci, którą można rozbudować do 64GB. Yoga 2 ma zainstalowany system Android 4.4.
Jak to chodzi?
"Chodzi dobrze" - chciałoby się napisać. Chociaż, niestety, nie zawsze. Nakładka na interfejs Androida, przygotowana przez Lenovo, nie zawsze działa tak szybko, jak powinna - da się zaobserwować drobne poślizgi. Tego problemu nie ma już podczas korzystania z aplikacji lub gier. Wszystko działa poprawnie. W benchmarku Quadrant Standard Edition tablet zdobył 14 522 punkty. Dla porównania, obecne na rynku topowe smartfony, które kosztują dwa razy więcej niż najtańszy model Yoga 2, mogą pochwalić się wynikami rzędu 20 400 (Xperia Z3) lub 23 412 (Moto X). Jest dobrze - w skrócie. Sam tablet prezentuje się bardzo solidnie i został wykonany w większości z aluminium. Raz jeszcze - dobra robota.
Cztery tryby pracy
Yoga miała jeden przydatny element - podstawkę, dzięki której sprzęt można było obsługiwać w trzech trybach Trzymaj w dłoni, Połóż i Postaw (więcej o nich w tym miejscu). Tablet 2 oferuje czwarty tryb pracy - Powieś. Dzięki niemu tablet daje możliwość wygodnego oglądania wideo lub zdjęć w miejscach, gdzie trudno postawić tablet na równej powierzchni. Wystarczy odgiąć podstawkę tabletu i zaczepić go na wieszaku. Pomysł z - w tym przypadku - 4 trybami jest świetny. To nadal jeden z największych plusów tego urządzenia. Wydaje się to może dziwne, ale wystarczy raz skorzystać z trybu Postaw, i nigdy więcej nie będziemy chcieli oglądać filmów w inny niż ten sposób.
Aparat, głośniki i bateria
Z tyłu znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 8 megapikseli (robi poprawne zdjęcia), a z przodu kamerkę 1,6 megapiksela. Odpowiednie "basy" zapewnia nam system dźwiękowy składającego się z dwóch, przednich głośników pracujących w technologii dźwięku kinowego Dolby Audio oraz technologii Wolfson Master HiFi (jakość dźwięku jest dobra). Tablet obsługuje dwupasmową łączność Wi-Fi, posiada złącze micro USB OTG umożliwiające ładowanie telefonu lub innych urządzeń (wymagany jest osobny kabel).
Wielkim plusem tego urządzenia okazuje się być cylindryczna bateria. Jej rozmiary oraz optymalizacja pracy samego urządzenia sprawiają, że tablet działa około 16 godzin bez konieczności ładowania. To absolutnie niesamowity wynik, jak na tablety z Androidem. Duży plus dla Lenovo.
Podsumowanie testu Yoga Tablet 2 Android
Na rynku znajdziemy modele Yoga Tablet 2 o przekątnej 8 oraz 10 cali. Najtańszy model kosztuje obecnie około 1049 zł. To stosunkowo rozsądna cena. Zapewne za kilka tygodni będzie jeszcze niższa. Czy Yoga 2 to dobry pomysł na tablet z Androidem? Zdecydowanie tak. Głównie za sprawą 4 trybów pracy oraz fantastycznej baterii. nowość od Lenovo definitywnie wyróżnia się na tle innych standardowych tabletów z systemem autorstwa Google.
- Cztery tryby pracy
- Świetna bateria
- Dobre wykonanie
- Czasami zwalnia