Test Sony KD-55XD93

Sony KD-55XD93 /123RF/PICSEL

Reklama

Testujemy jeden z najnowszych telewizorów Sony - 55-calowy model wspierający HDR i 4K. Jak w sprawdza się ten flagowy telewizor japońskiego producenta?

XD93 prezentuje się całkiem nieźle. Szczególnie na wyróżnienie zasługuje ekran z praktycznie niedostrzegalną ramką. Dodatkowo nowy system rozprowadzenia przewodów usuwa z widoku wszystkie kable. W zestawie znajdziemy również uchwyt ścienny, dzięki któremu ekran telewizora jest wysunięty przed płaszczyznę ściany o 3,6 cm. Wymiary telewizora z podstawką to 123 na  76 na  x 26  cm. Metaliczna podstawka umieszczona na środku telewizora dodaje mu charakteru. Włączeniu telewizora towarzyszy dioda, której kształt przywodzi na myśl niektóre z innych produktów Sony.

Reklama

Telewizor, niestety, korzysta z dużego zasilacza, niczym laptop dla graczy, Dodatkowo sam pilot pozostawia trochę do życzenia - kilkukrotnie mieliśmy problemy z wyborem konkretnej opcji, musieliśmy "dociskać" przyciski. Pilot definitywnie mógłby oferować trochę lepszą jakość. W każdym wyjściu sam telewizor - raz jeszcze to podkreślając - prezentuje się okazale.

Co on potrafi?

Opisywany sprzęt rzecz jasna wspiera technologię HDR i jakość obrazu 4K. Podobnie jak każdy flagowy telewizor z tego roku. Co jeszcze? XD93 wyposażono w technologię Slim Backlight Drive z systemem X-tended Dynamic Range PRO, który wzmacnia kontrast, zwiększa maksymalną jasność i rozszerza zakres barw. Natomiast zastosowany w nich system X-tended Dynamic Range PRO umożliwia trzykrotne zwiększenie jasności, co przekłada się na bez porównania lepsze wrażenia przy oglądaniu.

Jednak "w głębi serca", XD93 to telewizor LED z krawędziowym systemem podświetlenia i technologią lokalnego wygaszania, zatem z rozwiązaniami, które znamy już z poprzednich generacji. Przekłada się to na dobrą jakość obrazu, ale w żaden sposób nie wyróżnia się ona na tle konkurencyjnych rozwiązań. W tym modelu bardzo dobrze wypada reprodukcja barw - kolory są rzeczywiście świetne.

Na pochwałę zasługuje platforma Android TV, zaktualizowana w stosunku do poprzedniej generacji telewizorów. Działa szybciej, jest bardziej intuicyjna i została lepiej zintegrowana z telewizorem. Funkcja wyszukiwania głosowego platformy Android TV została zintegrowana z głównym pilotem. Aby znaleźć film, program telewizyjny lub inny materiał, przełączyć kanał, zmienić wejście itp., wystarczy nacisnąć przycisk Voice i wypowiedzieć odpowiednie polecenie. Więcej o Android TV można przeczytać w tym materiale.

Jak się na nim ogląda?

Podczas testów KD-55XD93 oglądaliśmy materiały w jakości 4K, filmy w rozdzielczości Full HD (wersje cyfrowe i wersje z płyt Blu-ray), do telewizora podłączyliśmy konsolę Xbox One oraz nową wersję PlayStation 4, po aktualizacji obsługującej HDR. Włączyliśmy również serwis YouTube (korzystając z platformy smart TV) oraz przeglądaliśmy zdjęcia. Nie zaobserwowaliśmy jakichkolwiek problemów. Jakość obrazu była dobra, niezależnie od odtwarzanych materiałów (film, gra, zdjęcia). Natomiast jakość dźwięku była tylko poprawna - z pewnością części użytkowników nie wystarczą głośniki zamontowane w tym modelu.

Podsumowanie testu


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy