Test Ultimate Ears Boom 2

Ultimate Ears Boom 2 /materiały prasowe
Reklama

Należąca do Logitecha firma Ultimate Ears jest na naszym rynku od niedawna. Pomimo tego już udało się jej przyciągnąć uwagę konsumentów oryginalnie wyglądającymi, odpornymi głośnikami. Do naszej redakcji trafił model Boom 2 mający wyróżniać się wysoką odpornością na wstrząsy, upadki, a nawet wodę (Certyfikat IPX7).

Już na pierwszy rzut oka urządzenie sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Jest to zasługą świetnie dobranych materiałów, które stanowią przeciwieństwo standardowych kruchych plastików.  Cylindryczny kształt urządzenia prezentuje się ciekawie i oryginalnie, podobnie jak sam design głośnika i rozmieszczenie na nim przycisków. Te są dobrze wkomponowane w obudowę i tworzą z nią integralną całość - dzięki temu głośnik jest w miarę gładki, przez co szalenie łatwy w transporcie.

Góra urządzania skrywa przyciski do włączania urządzenia oraz jego parowania z innym sprzętem. Na spodzie znalazła się pożyteczna klamra oraz dobrze ukryte wejścia 3.5 AUX oraz Micro USB. W opakowaniu UE Boom 2 znajdziemy dodatkowe akcesoria w tym długi kabel USB -> microUSB oraz ładowarkę.

Reklama

Aplikacja UE BOOM

Do prawidłowego działania głośnika, producent zaleca ściągnięcie specjalnie dedykowanej aplikacji UE BOOM. Pozwala ona na łączenie głośników, a nawet parowanie urządzenia z wieloma źródłami dźwięku naraz. Nie zabrakło oczywiście wbudowanego  equalizera. Żeby było ciekawiej głośnik zadziała również bez stosownego oprogramowania na telefonie, jednak straci w tym wypadku wiele z wyżej wymienionych funkcji.

Jakość dźwięku wydobywająca się z głośnika jest bardziej niż zadowalająca. Urządzenie potrafi być bardzo głośne, a przy tym nie traci na czystości dźwięku i nie wytłumia basów jak nierzadko ma to miejsce w przypadku urządzeń konkurencji. Ciekawe wrażenie sprawia także 360-stopniowe generowanie dźwięku, co jest możliwe dzięki wspomnianej budowie głośnika. Wszystko to za sprawą dwóch aktywnych przetworników 45mm oraz dwóch pasywnych - 45x80mm. Na duży plus zasługuje także pojemna bateria Boom 2, która spokojnie pozwala nawet na 10h stałego słuchania muzyki.

Podsumowanie

Cena: Około 599 zł

Krzysztof Mocek


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: głośnik | Logitech | Audio | Bluetooth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy