Cybertruck właśnie pojawił się na Manhattanie. Zobacz tego potwora na filmach

Pierwszy elektryczny pickup od Tesli pojawił się na ulicach Nowego Jorku. Przez ostatnich kilka miesięcy było cicho o tym elektrycznym monstrum. Tesla postanowiła przypomnieć o nim całemu światu.

Cybertruck nie pojawił się na Manhattanie przypadkowo. Jego przejazd przez słynny Times Square był związany z wystąpieniem Elona Muska w roli gospodarza kultowego w USA show Saturday Night Live. Niestety, miliarder tym razem nie siedział za kierownicą pickupa.

Pojazd jednak zachwycił przechodniów swoją majestatyczną bryłą i wypolerowanym stalowym nadwoziem, lśniącym kolorami reklam wyświetlanych na ekranach znajdujących się na Times Square. Fani firmy i pojazdu widzieli w nim sceny z Blade Runnera czy Cyberpunka.

Cybertruck wciąż znajduje się w fazie prototypu. Chociaż pierwotnie pierwszy elektryczny pickup Tesli miał trafić do produkcji w 2021 roku, to jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to 2022 rok. Największym problemem produkcji nowych pojazdów Tesli jest ograniczona dostępność surowców do budowy akumulatorów.

Reklama

W tym roku Tesla zamierza zacząć wprowadzać na rynek również pierwszą elektryczną ciężarówkę Semi. Prawdopodobnie Semi uzyska pierwszeństwo w produkcji przed Cybertruckiem, dlatego na elektrycznego pickupa będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, a w zasadzie ponad 500 tysięcy ludzi, którzy złożyli na niego rezerwację.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla / Fot. Tesla/Eric Rihlmann

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy