Reklama

Czy tak będzie wyglądał samochód Apple?

Do ewentualnej premiery pierwszego Apple Cara zapewne minie jeszcze sporo czasu. Fani marki nie chcą jednak czekać i już dziś wizualizują swoje wyobrażenia na temat tego wyczekiwanego samochodu.

O tym, że słynna amerykańska firma technologiczna przymierza się do stworzenia swojego pierwszego elektrycznego samochodu wiadomo już od dawna. Pomimo, że większość informacji na temat pojazdu jest pilnie strzeżoną tajemnicą, nie brakuje oficjalnych patentów, które Apple przez lata składało w formie wniosków. To właśnie na ich bazie artyści oraz projektanci starają się snuć własne wizje na temat wyglądu maszyny.

Niedawno grupa projektantów z brytyjskiej firmy Vanarama stworzyła 360-stopniowy model, który przedstawia imaginację tego, jak mógłby w przyszłości wyglądać elektryk z nadgryzionym jabłkiem w logo. Twórcy jasno wskazują, że zarówno elementy wnętrza jak i wygląd karoserii zostały opracowane na bazie wspomnianych patentów, zgłoszonych do tej pory przez Apple.

Reklama

Efektem jest futurystyczny crossover, którego stylistyka przypomina nieco kanciaste nadwozie Tesli Cybertrucka. W podobnym stylu zostało zachowane wnętrze, które jednak w dużym stopniu odwołuje się do technologicznego rodowodu Apple. Dowodem na to może być deska rozdzielcza w formie jednego, ogromnego wyświetlacza oraz gigantyczne pokrętło sterujące na panelu środkowym. Wrażenie robi także okrągła kierownica z wyraźnymi elementami stylu "retro".

Przyznać trzeba, że projekt wpasowuje się w dotychczasową wizję marki Apple. Czy jednak faktycznie w tym kierunku pójdzie gigant z Cupertino? Pozostaje poczekać na oficjalne informacje. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy