DeLorean zapowiedział budowę następcy kultowego DMC 12 na miarę XXI wieku

Pojazd ten zyskał sławę na całym świecie głównie z serii filmów Powrót do przyszłości. Teraz, po 37 latach, firma zapowiedziała, że zamierza zbudować jego następcę, który trafi do produkcji. Zapowiada się wyśmienicie.

Pierwsze informacje o nowym pojeździe pojawiły się w 2016 roku, ale wówczas firma natrafiła na ogromną przeszkodę związaną z restrykcyjnymi przepisami bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych.

DeLorean Motor Company nie chciało inwestować w produkcję supersamochodów z prawdziwego zdarzenia. Następca DMC 12 miał być tanim, sportowym pojazdem dla fanów motoryzacji, podobnie jak było to w latach 80.

Teraz jednak firmie udało się pokonać trudności i wszystko wskazuje na to, że niebawem naszym oczom ukaże się w pełnej krasie kultowy pojazd na miarę XXI wieku. To świetna wiadomość, bo ostatnimi czasu, stare DeLoreany ponownie cieszą się ogromną popularnością, a to za sprawą Cybertrucka od Tesli.

Reklama

Według informacji podanych przez wiceprezesa firmy, Jamesa Espey'a, następca DMC 12 ma oferować silnik o mocy ponad 300 KM, piękną linię nadwozia inspirowaną pojazdem z filmów Powrót do przyszłości, a także najnowszą elektroniką wewnątrz. Cena pojazdu ma wynieść ok. 100 tysięcy dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/DeLorean Motor Company / Fot. DeLorean Motor Company

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy