Eksperyment BBC z Autopilotem Tesli pokazał, że ten system to istna porażka

Brytyjska telewizja BBC postanowiła przeprowadzić eksperyment z Modelem S od Tesli w roli głównej, poruszającym się po autostradzie na Autopilocie. Efekt jest przerażający.

Dziennikarz BBC chciał przekonać się na własnej skórze, jak w rzeczywistości radzi sobie Autopilot na drodze. Po ostatnich tragicznych wypadkach samochodów od Elona Muska, coraz więcej posiadaczy tych w pełni elektrycznych pojazdów zaczyna zastanawiać się, czy w ogóle używać technologii AI w codziennej jeździe.

Test został przeprowadzony na zamkniętym odcinku drogi. Brała w nim udział najnowsza wersja Modelu S od Tesli. Została ona wyposażona we wszystkie oferowane przez firmę najnowsze technologie autonomiczne.

W trakcie jazdy, w samochodzie znajdował się ekspert motoryzacyjny z firmy ThatCham Research i dziennikarz BBC. Zainicjowali oni na torze typową sytuację, która często zdarza się na drogach.

Reklama

Poruszający się w trybie półautonomicznym (na Autopilocie) Model S, podążał na drodze za pojazdem marki BMW/Mercedes. W pewnym momencie BMW/Mercedes zjechał(o) na prawy pas ruchu, a przed Teslą pojawił się stojący na drodze pojazd.

Sztuczna inteligencja nawet nie próbowała hamować czy ominąć przeszkodę. Samochód z całym impetem uderzył w tył pojazdu. Całe szczęście była to tylko atrapa, więc kierowcy i pasażerowi nic się nie stało, ale ekspertowi i dziennikarzowi nie było do śmiechu.

Ten eksperyment pokazuje, że zaufanie Autopilotowi, czyli półautonomicznemu systemowi rozwijanemu przez Teslę od kilku lat, może mieć tragiczny finał.

Źródło: GeekWeek.pl/BBC/YouTube / Fot. BBC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy