Jak dobrać hulajnogę do wieku dziecka

Płatna współpraca

Koniec wakacji to czas, kiedy wielu rodziców rozważa kupno hulajnogi elektrycznej dla swoich pociech, a sprzedaż bije rekordy! Powody są oczywiste: taki sprzęt pozwala odprężyć się podczas podróży, jest przyjazny środowisku, oszczędza nasz czas i pieniądze. Z odpowiednio dobraną hulajnogą elektryczną droga do szkoły, jak również powrót do domu, staną się prawdziwą przygodą.

Ani wrzesień, ani październik nie muszą być ponure
Ani wrzesień, ani październik nie muszą być ponure materiały promocyjne

Zalety elektrycznych jednośladów? Są bezpieczne, łatwo je transportować, oszczędzają nasz czas, pozwalają dzieciom się usamodzielnić. Portfele użytkowników, którzy zdecydują się na kupno, z pewnością nie staną się lżejsze. Zamiast stać w korku, wypalać paliwo (które może obciążać domowy budżet) albo tłoczyć się w komunikacji miejskiej, podczas podróży do szkoły czy pracy jesteśmy w stanie odetchnąć z ulgą i cieszyć się świeżym powietrzem.

Żeby jednak czerpać przyjemność z jazdy trzeba nie tylko pamiętać o zasadach ruchu obowiązujących jednoślady w Polsce czy doborze odpowiedniego stroju. Dobór pojazdu do własnych potrzeb to podstawa. Jak znaleźć model odpowiedni do wieku i umiejętności użytkownika oraz zasobności nabywcy? Podpowiadamy.

Gratka już od przedszkola

O tym, że jazda do przedszkola u boku ukochanego opiekuna może być prawdziwą przygodą przekonają się już najmłodsi. Model Motus Kid powstał specjalnie z myślą o dzieciakach w wieku od 3 do 7 lat. Podróż będzie czystą przyjemnością zarówno dla rodzica jak i malucha: tryb pieszy zapewnia opiekunowi pełną kontrolę, a dziecku niesamowitą przygodę ze swoim pojazdem.

To także idealny sposób, aby wyciągnąć swoją pociechę sprzed ekranu smartfona czy tableta. Zorganizować wspólny piknik czy wyprawę do lasu. Motus Kid waży niecałe 5 kg i jest na tyle kompaktowy, że można go przechowywać chociażby w szkolnej szatni. Rozwija bezpieczną prędkość 8 km/h. Co więcej, zwrotność i prosta obsługa zapewnią zabawę dziecku jak i spokój rodzicowi.

Na uwagę zasługuje dostępna kolorystyka. Klient może zdecydować się na klasyczną czerń łączącą dynamikę z eleganckim stylem albo lubiany róż specjalnie dla małych księżniczek. Wariant niebieski został stworzony z myślą o energicznych chłopcach, którzy będą zawsze widoczni, a co za tym idzie bezpieczni. To podstawa, jeśli chodzi o jazdę na hulajnogach.

Dorastające przedszkolaki i ich rodzice powinni się także poważnie zastanowić nad sprzętem dedykowanym dzieciakom w wieku od 6 do 12 lat. Takie modele jak Siver City wyróżnia się lekką (13,1 kg), ale solidną konstrukcją. Zasięg do 18 km, czas ładowania od 3 do 5 godzin, 3 tryby jazdy, hamulec elektryczny oraz doskonale oświetlenie pojazdu poprawiają bezpieczeństwo. Z kolei maksymalna prędkość sięgająca 20 km/h sprawi wiele przyjemności każdemu użytkownikowi tej wspaniałej hulajnogi.

Dzięki podróżom starsze dzieci poczują wygodę, a ich organizmy tylko zyskają. Czas na świeżym powietrzu i wyprostowana pozycja, sprzyjająca prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa, mogą jedynie zaprocentować. Uczą też postaw proekologicznych.

Nie tylko dla nastolatka

Nieco mniejsze, lżejsze i poręczne hulajnogi docenią nastolatki i studentki. Motus Scooty 10 Lite i Motus Scooty 10 Lite 2022 to modele, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszy z nich waży 12,5 kg, ładuje się od 3 do 4 h i dysponuje dodatkowymi odblaskami, które zwiększają bezpieczeństwo na trasie.

Motus Scooty 10 jest w stanie pokonać nawet 60 km na jednym ładowaniu. Nowe wersje dobrze znanych modeli mają dodatkowe oświetlenie i odblaski, dzięki czemu użytkownicy są bardziej widoczni na drodze.

Chociaż hulajnoga jest lekka, poradzi sobie ze wzniesieniami. Wyróżnią się amortyzacją, która niweluje wstrząsy. Co więcej, kierunkowskazy poprawią widoczność i bezpieczeństwo jazdy niezależnie od warunków drogowych.

Ciekawa oferta czeka także na najstarszych użytkowników hulajnóg, którzy mają na koncie doświadczenie. Kategoria: heavy user. To ci, co poszukują nowych wrażeń, komfortu, mocy. Docenią je zarówno w drodze do szkoły, jak również w czasie wolnym.

Najwyższa półka

Kaabo Skywalker, Ruptor R1, Motus PRO 8,5 Lite - to modele dostępne w kwocie do 3 tys. zł. Są mocniejsze niż hulajnogi miejskie i poradzą sobie nawet w trudnym terenie. Pomimo wyższych parametrów, są stosunkowo lekkie i poręczne. Docenią je zarówno uczniowie liceów, studenci, dojeżdżający do pracy jak również pasjonaci jazdy po podmiejskich terenach.

Najbardziej ekskluzywne produkty muszą mieć swoją cenę. Takie modele jak Motus PRO 10, Dualtron Mini, Ruptor R3 zwrócą uwagę użytkowników wykonaniem i designem. Ceny takiego sprzętu mogą sięgać do 4 tys. zł.

Hulajnogi cechuje także dobre przyspieszenie, co zapewnia dynamiczną jazdę w każdych warunkachmateriały promocyjne

Dwa silniki mówią same za siebie i zadowolą nawet najbardziej wybrednych użytkowników hulajnóg elektrycznych. Motus PRO Sport, Kaabo Mantis 10 ECO, Dualtron Raptor II to raczej zabawki dla dorosłych, które doskonale sprawdzą się nie tylko na miejskich uliczkach, ale także na bezdrożach i polach.

Hulajnogi cechuje także dobre przyspieszenie, co zapewnia dynamiczną jazdę w każdych warunkach. Użytkownik zawsze zdąży na czas i bezpiecznie dotrze do celu. Prosty demontaż modeli ułatwia codzienną eksploatację. Dodatkową zaletą sprzętu z najwyższej półki cenowej jest żywotna bateria.

Płatna współpraca

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas