Mercedes zaprezentował koncept modularnego samochodu autonomicznego

Niemiecki koncern ma wizję przyszłości motoryzacji, w której pojazdy będą budowane na zasadzie modułów i szybko wymieniane w razie potrzeby na osobowe lub dostawcze.

Projekt Vision Urbanetic przewiduje tworzenie pojazdów w pełni autonomicznych i elektrycznych do szerokiego użytku. Podstawą jest platforma, na którą będzie można nakładać dowolne nadwozia. Jeśli będziemy potrzebowali podróżować z rodziną, to dostępny będzie moduł pasażerski, a jeśli będziemy chcieli przewieźć towary, to wówczas sprawi się moduł towarowy.

Mercedes chce stworzyć cały serwis dedykowany szybkiej i taniej wymianie modułów w razie zapotrzebowania swoich klientów. Prawdopodobnie będą one dostępne w formie miesięcznego wynajmu za określoną kwotę. Firma ma nie tylko dostarczyć platformę do klienta, ale również oferować dostosowane do jego potrzeb poszczególnie moduły.

Reklama

Koncern samochodowy na razie nie zdradził, kiedy taki pomysł chciałby urzeczywistnić, ale sądząc po jego futuryźmie, pewne jest, że szybko nie zobaczymy pojazdów Vision Urbanetic na miejskich drogach. Niemniej, pomysł wydaje się bardzo praktyczny i na myśl przywodzi wizję Airbusa na modułowe drony-samochody ().

Źródło: GeekWeek.pl/Mercedes / Fot. Mercedes

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy