Reklama

Największa na świecie flota robo-taksówek jeździ po chińskich miastach [FILM]

Technologie autonomiczne w pojazdach są przyszłością rozwoju motoryzacji, sposobem na usprawnienie transportu w miastach i popularyzację podróżowania po świecie. Tak wygląda przyszłość Chin.

Koncern Baidu zalał ulice Pekinu, stolicę Chin, setkami robo-taksówek Apollo, które wożą mieszkańców po praktycznie całym mieście. Firma twierdzi, że jej pojazdy autonomiczne są jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie. Dzięki temu pasażerowie nie tylko mogą szybko dotrzeć do upragnionego celu, ale również nie muszą się martwić o swoje bezpieczeństwo.

Chińskie robo-taxi obecnie mogą poruszać się po drogach o łącznej długości aż 700 kilometrów. Na tym odcinku przewidziano aż 100 najróżniejszych punktów przystankowych. Jest to najdłuższy w Państwie Środka odcinek obsługiwany przez autonomiczne taksówki i jeden z najdłuższych na świecie. Poza Pekinem Apollo obsługuje również mieszkańców i turystów w miastach Changsha i Cangzhou. Baidu nie spocznie jednak na laurach. Sieć dróg i flota pojazdów ma być bezustannie powiększana do momentu aż obejmie cały kraj.

Reklama

Rząd planuje w przyszłości zwiększyć prawa przysługujące pojazdom w pełni autonomicznym i napędzanym ekologicznymi źródłami energii. W praktyce będzie to oznaczało, że posiadacze takich pojazdów lub ich pasażerowie, będą mogli liczyć na pierwszeństwo przejazdów na skrzyżowaniach i specjalne miejsca do parkowania w zatłoczonych miastach.

Źródło: GeekWeek.pl/Baidu/Apollo Robo-Taxi / Fot. Baidu/Apollo Robo-Taxi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy