Porsche Taycan określony najlepszym elektrycznym samochodem na świecie

Chociaż tak naprawdę to Tesla przetarła szlaki dla samochodów elektrycznych i przez wiele lat była najlepszym pojazdem o takim napędzie na świecie, teraz nowym królem elektryków stał się Taycan od Porsche.

Przynajmniej tak twierdzą specjaliści motoryzacyjni z brytyjskiego The Sun. Mieli oni możliwość przetestować wszystkie elektryczne pojazdy, jakie tylko pojawiły się w ostatnich latach na rynku, i jednogłośnie uważają, że Taycan bije je wszystkie na głowę na każdej płaszczyźnie. Chociaż o gustach się nie rozmawia, to jednak skoro najwięksi eksperci kochający się w spalinowych pojazdach uważają, że chcą mieć go na własność, to coś musi być na rzeczy. 

Model S od Tesli wciąż świetnie się sprzedaje, a najlepsze dopiero przed Elonem Muskiem, który kilka dni temu otworzył Gigafabrykę w Chinach i otrzymał ponad miliard dolarów od inwestorów na dalszy rozwój firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że Model S zaczyna się już nudzić klientom zainteresowanym elektrycznymi pojazdami.

Reklama

Eksperci podkreślają, że zaczynają oni interesować się samochodami innych koncernów. I tutaj zaczyna przodować właśnie Porsche ze swoim Taycanem, który najprawdopodobniej zostanie uznany samochodem elektrycznym roku 2020. Model 4S ma nie tylko ciekawszy od Tesli wygląd zewnętrzny, ale również bardziej porywające i jednocześnie luksusowe wnętrze.

Recenzenci uważają, że Taycan 4S jest po prostu lepiej dopracowany i po jeździe nim nie odnosi się wrażenia, że to plastikowy samochód do bólu z minimalistycznym wnętrzem, które dobrze znane jest z Tesli. Porsche podkreśla, że 4S to przedsmak możliwości Taycana, który niebawem pojawi się w wersji Turbo. To właśnie ona ma ostatecznie rozgromić Model S od Tesli. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/The Sun / Fot. Porsche

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy