Prototyp Project One od Mercedesa pojawił się na publicznych drogach

Rok temu Mercedes i AMG zaprezentowali supersamochód o hybrydowym napędzie, który będzie wyposażony w aż cztery różne silniki. Kilka dni temu rozpoczęły się jego testy drogowe.

Pierwszy raz ten sportowy okręt flagowy Mercedesa-AMG na miarę XXI wieku mogliśmy zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2017 roku. Jego premiera wywołała wiele skrajnych emocji, a to za sprawą zastosowanych w nim napędów. 

Project One ma być wyposażony w silnik znany z bolidów F1, czyli 1.6-litrową turbodoładowaną jednostkę V6, która osiągać ma 11 tysięcy obrotów. Towarzyszyć jej mają dwa motory elektryczne, jeden o mocy 134 koni mechanicznych, który ma znajdować się na wale korbowym i drugi o mocy 107 koni mechanicznych, który ma być wspierany turbiną.

Reklama

W sumie pojazd ma dysponować mocą ponad 1000 koni mechanicznych jak przystało na tego typu sportowców. Supersamochód od Mercedesa ma przyspieszać do setki w nieco ponad 2 sekundy i rozpędzać się do zawrotnej prędkości ponad 350 km/h.

Prototyp Project One od Mercedesa pojawił się na publicznych drogach. Fot. Mercedes-AMG.

Inżynierowie mieli kosmiczny problem z przystosowaniem silnika znanego z bolidów F1 do zastosowań drogowych. Wcześniej pojawiły się informacje, że tak wyżyłowany silnik trzeba będzie wymieniać do 50 tysięcy kilometrów, ale ostatecznie AMG udało się pokonać trudności i teraz silnik cechuje się taką samą wytrzymałością jak inne napędy zainstalowane na pokładzie Project One.

Mercedes zdradził też, ile trzeba będzie zapłacić za ten cud niemieckiej myśli technicznej. Łącznie ma powstać 275 egzemplarzy tego potworka, a jedna sztuka ma kosztować, bagatela, 2.1 miliona euro.

Źródło: GeekWeek.pl/Mercedes-AMG / Fot. Mercedes-AMG

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy