Tak będzie wyglądał Cyberpunk Truck od Tesli. To pojazd do podboju Marsa

Elon Musk jakiś czas temu zapowiedział budowę futurystycznego pojazdu, który ma być elektryczną odpowiedzią na popularne w Stanach Zjednoczonych pickupy w postaci Forda F-150. Czym jest ten tajemniczy pojazd?

Cyberpunk truck rodem z Blade Runnera, jak nazwał go miliarder, ma być jednym z najbardziej futurystycznych pojazdów, jaki widział świat, a przy tym mieć o wiele większy udźwig od F-150 i potężną moc na wykonanie każdego zadania w ciężkim terenie. Teraz okazuje się, że może nie będzie to pojazd do użytku na naszej planecie, tylko na Marsie.

Jakiś czas temu, SpaceX opublikowało rendery, na których mogliśmy zobaczyć wizję firmy na kolonizację Czerwonej Planety. Na obrazach, przedstawiających powierzchnię planety, pojawiły się bazy, statki Starship i tajemniczy pojazd do przewozu astronautów.

Reklama

Redaktorzy z serwisu InsideEV dostrzegli ten fakt i postanowili stworzyć większy render tego pojazdu. Trzeba przyznać, że gdyby taki pojazd pojawił się na ulicach miast, wyglądałby iście futurystycznie. Ciężko powiedzieć, czy amerykańscy farmerzy chcieliby na co dzień poruszać się takim dziwolągiem.

Dlatego wszystko wskazuje na to, że słynny Cyberpunk Truck będzie pojazdem przeznaczonym do eksploracji Marsa, a całkiem możliwe, że również Księżyca. Przypomnijmy, że SpaceX zapowiedziało pierwsze lądowanie statku Starship na Srebrnym Globie już w 2022 roku, a astronautów w 2024 roku.

Jeśli Elon Musk pragnie, by to wydarzenie zapisało się na kartach historii przemysłu kosmicznego i było tak spektakularne jak misje Apollo, to musi zrealizować swój plan z wielkim rozmachem. Na pewno taki pojazd i potężna rakieta pomogą mu w osiągnięciu tego ambitnego celu.

Źródło: GeekWeek.pl/InsiderEV / Fot. SpaceX/InsiderEV

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy