Tesla już oficjalnie w Polsce. Znamy polskie ceny elektrycznych pojazdów

Firma Elona Muska coraz prężniej się rozwija, oferuje nowe modele pojazdów i wchodzi na nowe rynki. Tesla w Europie jest od dawna, ale w Polsce dopiero stawia pierwsze kroki. Był pierwszy serwis, a teraz jest salon online.

Na razie zakupić pojazd od Tesli możemy tylko i wyłącznie przez oficjalną witrynę internetową, ale wkrótce może się to zmienić, ponieważ zainteresowanie elektrycznymi pojazdami w naszym kraju z każdym rokiem jest coraz większe. Tesla to marka premium, dlatego w Polsce niewielu ludzi stać na jej pojazdy. Do niedawna nie było też serwisu na terenie naszego kraju oraz wciąż jest tylko kilka dedykowanych stacji szybkiego ładowania, co odstraszało potencjalnych klientów.

Powoli się to jednak zmienia na lepsze. W serwisach motoryzacyjnych pojawia się coraz więcej używanych pojazdów Tesli, które można już kupić za rozsądne pieniądze. Pierwszy serwis marki otwarty niedawno w Warszawie i kilka serwisów współpracujących zachęcają do przejrzenia oferty firmy.

Reklama

A wygląda ona ciekawie. Na oficjalnej witrynie Tesli znajdziemy już polski cennik pojazdów. Okazuje się, że za podstawową wersję Modelu 3 zapłacimy 195 tysięcy złotych. W zamian możemy liczyć na zasięg na poziomie 409 kilometrów (WLPT) oraz przyspieszenie do setki w 5,6 sekundy i prędkość maksymalną dochodzącą do 200 km/h. Jeśli chodzi o najpotężniejszą wersję, to Performance możemy mieć za 260 tysięcy złotych.

Tymczasem Model S to wydatek rzędu 360 tysięcy złotych. Mówimy tutaj o wersji Long Range. Oferuje ona zasięg do 650 kilometrów oraz przyspieszenie do setki na poziomie 3,8 sekundy. W Polsce dostępna będzie również wersja Performance. Jej cena szybuje już do 435 tysięcy złotych. W zamian dostaniemy zasięg do 610 kilometrów, ale za to przyspieszenie do setki w zaledwie 2,5 sekundy.

Oprócz Modelu 3 i Modelu S, można kupić również Model X, czyli dużego SUV-a. Trzeba tutaj podkreślić, że jest to najdroższy pojazd w ofercie producenta. Jego cena podstawowa to 385 tysięcy złotych. Jeśli myślimy o najpotężniejszej wersji, czyli Performance, to już musimy przygotować się na wydatek rzędu 460 tysięcy złotych. Ten potworek przyspiesza do setki w 2,8 sekundy, rozpędza się do 250 km/h i oferuje zasięg do 487 kilometrów.

Teraz czekamy na stosowną ofertę dopłat do Tesli od polskiego rządu. Szybko możemy się jej nie doczekać, ponieważ jest to marka premium, a władze na razie dotują tylko tanie i małe pojazdy o przeznaczeniu miejskim. Możemy jednak liczyć, że wraz z coraz większym zainteresowaniem pojazdami elektrycznymi w naszym kraju, dopłaty obejmą też takie marki jak Tesla, Mercedes czy BMW, które w ciągu najbliższych 2 lat przeprowadzą elektryczny szturm na rynek motoryzacyjny.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Tesla

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama