Co gwarantuje mobilność konta studenckiego?

Konto studenckie z dostępem mobilnym to produkt, na który decyduje się coraz większa liczba osób, które podejmują studia. Czym jest i jak działa takie konto oraz co ono gwarantuje w ramach umowy podpisywanej z bankiem?

Czym jest mobilność konta bankowego?

Mobilność konta to cecha, dzięki, której konto może być obsługiwane bez względu na miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy, za pośrednictwem internetu mobilnego. Podłączamy się do niego przez urządzenie przenośne (np. smartfon, iPhone). W celu bieżącej obsługi konta konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji mobilnej, która udostępniana jest nieodpłatnie przez bank. Dzięki całej gamie opcji ułatwia ona nie tylko dokonywanie płatności oraz przelewów i wypłacanie środków w gotówce, lecz również pozwala na skuteczne zarządzanie finansami przez wykorzystanie zaimplementowanych w niej narzędzi do analiz.

Mobilne konto studenckie - co gwarantuje?

Studenci, którzy zdecydują się na mobilne konto studenckie, mogą sprawdzać jego stan i przeglądać historię operacji bez względu na miejsce, w którym się znajdują (pokój studencki, sklep czy też uczelnia). Dzięki mobilnemu kontu studenckiemu możliwe jest ponadto realizowanie przelewów i płatności w sklepach online za pomocą specjalnego kodu generowanego przez aplikację. Wystarczy zalogować się za pomocą swojego PIN-u i przepisać kod wygenerowany przez tokena zaimplementowanego w aplikacji, by w ciągu zaledwie kilku sekund zrealizować transakcję. Aplikacja mobilna pozwala także na wypłacanie w ten sam sposób pieniędzy z bankomatu. Oprócz tego przy wykorzystaniu smartfona z taką aplikacją można dokonać płatności zbliżeniowej, np. przez przybliżenie specjalnego kodu QR lub płatności autoryzowanej przez wpisanie kodu cyfrowego z terminalu płatniczego. Dzięki mobilnemu kontu studenckiemu nie trzeba zatem zabierać ze sobą portfela z kartą płatniczą. Wystarczy do tego urządzenie przenośne takie jak smartfon lub iPhone.
Najlepsze konto dla studenta oferuje także płatność na znajdujący się w książce telefonicznej numer telefonu. Jak to się odbywa? Wystarczy uzupełnić dane konta (a więc imię i nazwisko/nazwę odbiorcy oraz numer rachunku bankowego) w danych osoby z takiej listy kontaktów, by po jego wybraniu i określeniu kwoty/tytułu przelewu wykonać go w ciągu zaledwie kilku sekund. Równie ciekawą opcją dostępną w ramach aplikacji mobilnej jest specjalne narzędzie do analiz, które dzieli wydatki studenckie na kategorie, a dzięki ustawieniom pozwala na ustalenie limitów wydatków i ustawienie powiadomień, przez co zyskuje się nad takimi wydatkami większą kontrolę.

Czy korzystanie z mobilnego konta studenckiego jest bezpieczne?

Korzystając z mobilnego konta studenckiego, nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo swoich środków. Zastosowane w jego ramach rozwiązania są wynikiem wieloletnich prac banków udostępniających aplikacje na urządzenia przenośne. Transakcje autoryzowane są indywidualnym kodem PIN lub też specjalnie wygenerowanym, losowym kodem, który przy każdej operacji się zmienia i nie jest możliwe jego odgadnięcie przez osoby do tego niepowołane. Ponadto zabezpieczenia przed hakerami w aplikacjach bankowych stoją na najwyższym poziomie (jest to efektem prac wysokiej jakości specjalistów - programistów banku) i gdy w telefonie zainstalowano aplikację antywirusową, nie trzeba się martwić o swoje pieniądze. Jedną z nowinek, dostępnych w przypadku nowszych modeli telefonów, jest ponadto logowanie się i autoryzacja transakcji za pomocą odcisku palca. Skopiowanie go przez oszusta jest niemożliwe. Z roku na rok rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa będą coraz lepsze.
.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy