Jak dopasować krój spodni do figury?

Odpowiednio dobrany ubiór może pomóc nam ukryć mankamenty sylwetki i sprawić, że mimo niedoskonałości wyglądamy bardzo dobrze. I odwrotnie - źle dobrany strój może zaburzyć proporcje sylwetki, zepsuć całokształt stylizacji. Jak dobrać krój spodni do figury? Jakie fasony spodnie będą modne w 2021 roku?

Jak dopasować krój spodni do figury?

Każdy z nas jest inny, dlatego nie ma uniwersalnego fasonu ubrań dobrych dla każdej sylwetki. W większości przypadków figury kobiece dzieli się na sylwetki:

  • gruszki
  • jabłka
  • papryki
  • klepsydry

Jeżeli chodzi o mężczyzn, tutaj także obowiązuje podział na kategorie:

  • A
  • O
  • I
  • V

To, jak dopasować krój spodni do figury będzie proste jeżeli poznamy podstawowe typy sylwetek damskich i męskich, dzięki temu będziemy wiedzieć do której grupy się zaliczamy i w jakich rozmiarach spodni, szukać na sklepowych wieszakach.

Porównanie typów figury kobiet i mężczyzn

Dla ułatwienia warto wiedzieć, że damska sylwetka gruszki jest odpowiednikiem męskiej sylwetki typu A. W tej sylwetce najszerszą częścią ciała są biodra, które kontrastują z wąskimi ramionami. Damskie jabłko, które w przypadku panów nazywa się sylwetką typu O, to figura, w której środkowe partie ciała są obfitsze od pozostałych, u mężczyzn jest to przede wszystkim brzuch, u kobiet brzuch i piersi. Sylwetka męska typu I zwana inaczej "ołówkiem", czyli rodzaj chłopięcej, szczupłej, wątłej budowy. Kobieta o sylwetce papryki jest zbudowana w sposób mocny, ma szerokie ramiona, brzuch, biodra, inaczej ten typ figury nazywa się prostokątnym.

Niedoścignione ideały

Ostania para sylwetek to te, najbardziej pożądane u obu płci. W przypadku pań jest to klepsydra, czyli bardzo wyraźnie zaznaczona talia, przy szerszych biodrach i pełniejszych piersiach. W przypadku mężczyzn będzie to V, czyli tzw. odwrócony trójkąt. Panowie  o tym idealnym typie sylwetki mają rozbudowane ramiona, które kontrastują z płaskim brzuchem i wąskimi biodrami. Te typy sylwetek wyglądają dobrze w większości stylizacji, dlatego to jak dopasować krój spodni do figury, w przypadku klepsydry i sylwetki typu V nie jest problemem.

Jakie spodnie będą modne w 2021 roku?

Sprawa mody przy wyborze spodni powinna być dla nas drugorzędna. Najważniejsze jest znalezienie w spodniach fasonu, w którym nasz sylwetka prezentuje się dobrze, należy wiedzieć jak dobrać krój spodni do figury. Na szczęście projektanci w każdej kolekcji biorą pod uwagę większość najpopularniejszych typów sylwetek, tak by każdy mógł znaleźć idealny fason dla siebie. W 2021 roku cofamy się w czasie do lat 70. Na wybiegach królują wysoki stan oraz szerokie nogawki, na salony wkraczają także dzwony. Dla kontrastu nadal modne są modele w wersji slim.

Aktualne trendy - jak dopasować krój spodni do figury?

Sylwetka grusza oraz męski typ A, powinni szukać modeli z wyższym stanem, tutaj nie są wskazane biodrówki. Te typy sylwetki najlepiej prezentują się w ciemniejszych odcieniach spodni. Sylwetka - jabłko oraz "O" najlepiej prezentują się w spodniach o wąskiej nogawce. Kobieta o sylwetce papryki dobrze wygląda w spodniach, dzięki którym jej sylwetka nabiera krągłości - do spodni niezbędny jest szeroki pasek, nogawka może być wąska albo delikatnie rozszerzana.

Więcej o Trendach na 2021 przeczytasz na blogu Jego-styl.pl. Trendy na rok 2021 zapowiadają powrót do przeszłości. Modele klasyczne - spodnie z szeroką nogawką, czy dzwony prezentują się dobrze na większości typów sylwetek, co więcej są niezwykle wygodne.