Folia ochronna i etui - jak zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem?

Folia ochronna oraz etui to akcesoria, dzięki którym możemy ochronić nasz telefon przed uszkodzeniem. Często zapominamy o jego zakupie - żałując tego po niespodziewanym wypadku.

Folia ochronna na ekran
Folia ochronna na ekran materiały prasowe

- Według danych, którymi dysponujemy, tylko niecałe 10 proc. osób kupujących smartfony i tablety decyduje się na jednoczesny zakup akcesoriów do tych urządzeń - mówi Artur Makowski, country manager firmy Belkin. "Znacznie więcej klientów wraca po nie dopiero po jakimś czasie, zdając sobie sprawę z konieczności zabezpieczenia sprzętu przed uszkodzeniami spowodowanymi codziennym użytkowaniem. Jeśli użytkownik zabezpieczyłby smartfon lub tablet przy pomocy etui odpornego na uszkodzenia powstałe w wyniku np. upuszczenia urządzenia na podłogę, wówczas wyeliminowałby koszty związane z naprawą sprzętu." Słowa Artura Makowskiego są doskonałym odzwierciedleniem powiedzenia, że Polak mądry jest dopiero po szkodzie. Gdy kupujemy samochód do kosztów wliczamy przecież opony zimowe.

Mając do dyspozycji przykładowo 1000 złotych warto pomyśleć o tym, aby w tej kwocie zawrzeć też niezbędne akcesoria. Absolutne minimum to folia ochronna, która zabezpieczy wyświetlacz przed zarysowaniami lub pęknięciem przy upadku z niewielkiej wysokości. Sporo mówi się o szkle Gorilla Glass, które zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest coraz częściej wykorzystywane w nowych smartfonach, jednak nawet ono nie daje stuprocentowej gwarancji, że na ekranie nie powstaną absolutnie żadne rysy, a wyświetlacz wyjdzie cało po zderzeniu z twardym podłożem. Podstawowa folia z oferty Belkina to wydatek rzędu 30 złotych. Wymiana digitizera (panelu dotykowego) w średniej klasy smartfonie to koszt około 200 złotych. Rachunek ekonomiczny jest prosty. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest ochraniacz ekranu wykonany z wytrzymałych warstw szkła.

Folia ochronna
Folia ochronnamateriały prasowe

Akcesoria mogą pomóc zachować urządzenie w nieskazitelnym stanie technicznym, co pozwoli nie tylko przedłużyć jego żywotność i oszczędzić na ewentualnych naprawach, ale także uzyskać lepszą cenę przy odsprzedaży tym osobom, które lubią często zmieniać swoje gadżety. Aby uzmysłowić sobie skalę oszczędności odwiedźcie największy polski serwis aukcyjny i porównajcie cenę rocznego urządzenia używanego w stanie idealnym, do takiego samego w stanie opłakanym.

Dobrym uzupełnieniem ochrony oferowanej przez folie są etui, które osłonią nie tylko wyświetlacz, ale także całą obudowę tabletu lub smartfona, chroniąc urządzenie przed zarysowaniami oraz często przed zalaniem. Etui jest też najtańszym z możliwych sposobów na diametralną zmianę wyglądu urządzenia i wyrażenia siebie. - W Polsce nabywcom etui chodzi głównie o minimalizowanie ryzyka uszkodzeń, ale nadchodzący z Zachodu trend wskazuje na rosnącą potrzebę personalizacji urządzeń. Belkin, współpracując z markami takimi jak Orla Kiely, Vans, czy Lego, wpisuje się doskonale w ten obraz.", zauważa Artur Makowski. I trend taki jest zjawiskiem jak najbardziej pozytywnym! Po co bowiem płacić krocie za sprzęt, który znudził się nam od strony wizualnej, jeśli można wymienić etui?

Euti (w tym przypadku produkowane przez firmę Belkin we współpracy z firmą Vans)
Euti (w tym przypadku produkowane przez firmę Belkin we współpracy z firmą Vans)materiały prasowe
Informacja prasowa/INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas