Google tworzy medyczną opaskę, która będzie monitorować zdrowie

Wśród wielu projektów opracowywanych przez amerykańskiego giganta znajdziemy także wizje, które w przyszłości mogą być nieodłącznym narzędziem naszego życia. Wszystkiego tego typu pomysły realizowane są w jednym laboratorium nazwanym Google X.

Wśród bardziej przyziemnych projektów z tej samej pracowni znajdziemy chociażby okulary Glass czy też samochód niewymagający kierowcy.Tym razem Google ma sposób na to, aby ludzie żyli dłużej. We wszystkim ma pomóc opaska, która będzie monitorować nasze zdrowie. Nie będzie ona pobierała tylko i wyłącznie danych takich jak puls, temperaturę czy ciśnienie człowieka. Jedyna ze zdradzonych dodatkowych możliwości to mierzenie nasłonecznienia skóry, co powoduje chociażby raka. Sama opaska, która w rzeczywistości przypomina zegarek, pomoże lekarzom zdiagnozować stan użytkownika, a nawet wystawić diagnozę na odległość. 

Reklama

Oczywiście jest to projekt, który nieprędko ujrzy światło dzienne i będzie dostępny w sprzedaży. Póki co, na razie pozostaje mieć nadzieję, że tego typu innowacje nie zostaną zablokowane przez chociażby firmy farmaceutyczne. Mimo wszystko, nie będąc pesymistycznym, jak oceniacie Google pod kątem ich projektów, które - tak jak ten powyżej - dopiero w odległej przyszłości będą dostępne dla każdego?

Łukasz Pająk

 

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | smartwatch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy