Tag Heuer i najdroższy smartwatch świata

Gdy popatrzymy na rynek smartwatchy, zauważymy, że nie jest on zbyt zróżnicowany. Zegarki różnią się między sobą kształtem, ale trudno nazwać je luksusowymi. To ulegnie zmianie. Do takich producentów jak Motorola, Samsung, LG czy Asus dołącza naprawdę duży gracz - firma Tag Heuer.

O planach Szwajcarów było wiadomo od dawna, ale dopiero niedawno dyrektor wykonawczy firmy, Jean-Claude Biver w rozmowie z magazynem "Wearable" ogłosił, że smartwatch będzie nosił nazwę Tag Heuer Carrera Wearable 01. Jego wypowiedzi uzupełniła brytyjska menedżerka Alexandra King, która ujawniła, że użytkownicy będą mieli możliwość wymiany elementów sprzętowych. Wypowiedź King jest jednak dość niejasna i nie wiadomo, w jaki sposób Tag Heuer miałby to rozwiązać.

- Jeżeli twoje dzieci kończą studia, możesz chcieć podarować im zegarek. Pragniemy tworzyć sprzęt, który będzie towarzyszył naszym klientom przez całe życie. Taka jest filozofia Tag Heuer. Jeżeli technologia się zmieni, sprzęt też się zmieni - powiedziała Alexandra King.

Reklama

Szwajcarska firma Tag Heuer produkuje zegarki od 1860 roku. Sprzęt sprzedawany przez tę firmę kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tag Gauer Carrera Wearable 01 ma zostać zaprezentowany późną jesienią tego roku. Jego cena ma wynosić 1400 dolarów, czyli ponad 5 tysięcy złotych.


Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama