Marzenia o zegarku Microsoftu

Nie wiadomo kiedy może pojawić się inteligentny zegarek Microsoftu. Nie wiadomo jak może wyglądać ten sprzęt, ani jakie może mieć funkcje. Pewne jest tylko to, że gigant pracuje na własnym smartwatchem. W zupełności wystarczy to, aby projektanci mogli popuścić wodze swojej wyobraźni.

Jednym z nich jest Nadir Aslam, który przygotował koncept zegarka, który naprawdę chciałbym nosić na ręku. Ma on w zasadzie wszystko czego chciałbym od wymarzonego smartwatcha, w tym okrągły ekran i Cortanę. Jeżeli MS zrobi taki sprzęt, pierwszy stanę w kolejce  (znając miłość do produktów firmy z Redmond, na szczęście pewnie nie będzie długa).


 
Zegarek jego pomysłu oparty miałby być na dedykowanej urządzeniom noszonym platformie Windows. Urządzenie Microsoftu - podobnie jak Moto 360 - miałoby mieć okrągły ekran, a do tego wspierać będzie technologię Glance Screen znaną z Lumii. Pozwoliłoby to na zmniejszenie zużycia energii, gdy sprzęt nie jest aktywnie wykorzystywany.

Reklama


Użytkownicy mogliby dopasowywać wygląd ekranu głównego, na którym miałby być wyświetlane powiadomienia. Nowe notyfikacje można byłoby odczytywać na całym wyświetlaczu, podobnie zresztą jak wiadomości czy dane pogodowe. Twórca konceptu przewidział też możliwość korzystania z Cortany, kontrolowania odtwarzacza Xbox Music, inicjowania połączeń telefonicznych czy wyświetlania wskazówek dojazdu w specjalnej wersji nawigacji HERE.


 
To jeszcze nie wszystko. Sprzęt miałby mieć pełny zestaw sensorów, w tym pulsometr, akcelerometr, żyroskop czy czujnik skóry. Nie zabrakłoby nawet odbiornika GPS, wskazującego dokładną lokalizację. Wizja takiego zegarka MS jest po prostu świetna i ciężko uwierzyć, że gigant z Redmond w najbliższym czasie mógłby zaprezentować taki sprzęt. Mam tylko nadzieję, że ktoś w Redmond widział ten koncept i może kiedyś coś podobnego pojawi się na rynku.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy