Nokia szykuje swojego smartwatcha

Inteligentne zegarki w ofertach mają już m.in. Sony i Samsung, niedługo do kompletu powinno dołączyć Apple ze swoich iWatchem. Wygląda na to, że o kawałek smartwatchowego tortu zawalczy również Nokia.

Powyższe zdjęcie pochodzi z jednego z chińskich serwisów branżowych i przedstawia ponoć korpus nadchodzącego zegarka Finów. Oczywiście na razie nie wiadomo, czy fotka nie została sfałszowana, ale już teraz można stwierdzić, że z całą pewnością nie jest to finalna wersja produktu. Widać, że obudowa została wykonana niechlujnie, więc w najlepszym wypadku jest to bardzo wczesny prototyp.

Bez względu jednak na to, czy źródło przecieku jest wiarygodne, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że fiński koncern faktycznie pracuje nad własnym zegarkiem. Zarówno Nokia, jak i Microsoft przespały smartfonową i tabletową rewolucję, więc trudno przewidywać, by firmy zamierzały popełnić ten sam błąd po raz trzeci. Nadejście epoki tzw. “wearable devices" jest już nieuniknione i bierne przyglądanie się rozwojowi wydarzeń (znowu) byłoby nierozsądne.

Tego typu gadżet idealnie pasowałby zresztą do modelu Lumia 1520, więc oba urządzenia mogłyby być odpowiedzią na zestaw Galaxy Note 3 + Galaxy Gear.

Ponadto sam Windows Phone ze swoim kafelkowym interfejsem mógłby się świetnie sprawdzić na niewielkim ekranie smartwatcha. Zauważyli to nawet producenci zegarków pracujących pod kontrolą innych systemów, czego przykładem jest opisywany przeze mnie kilka dni temu A.I Watch ze zmodyfikowanym Androidem.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) zegarek Nokii pojawi się na rynku. Wnioskując jednak po ilości przecieków można oczekiwać, że nie nastąpi to zbyt prędko.

Miron Nurski

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch | Nokia | ubieralna elektronika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy