Ze smartfonem na siłowni

Nowoczesne telefony komórkowe mogą z powodzeniem zastąpić trenerów osobistych. Są też świetnymi motywatorami do ćwiczeń wykonywanych w domowym zaciszu. Sprawdziliśmy popularne aplikacje treningowe, pomagające zachować formę i wybraliśmy dla was 10 najlepszych.

Endomondo Sports Tracker

To chyba najpopularniejsza aplikacja na ryku dla osób, które regularnie biegają, jeżdżą na rowerze lub uprawiają nordic walking. Endomondo pozwala nie tylko sprawdzić jaką przebyliśmy trasę. Zapisuje on historię naszych treningów (i przesłuchanych w ich trakcie utworów), oblicza ilość spalonych kalorii i analizuje średnią prędkość poruszania się. A to dopiero początek.

Aplikacja ta współpracuje z pulsometrami i rowerowymi prędkościomierzami, co pozwala na jeszcze dokładniejsze pomiary aktywności fizycznej. Endomondo "wyposażono" także w system komunikatów głosowych - informacja o wybieganych kilometrach trafi prosto do naszych uszu.

Reklama

Do tego po rejestracji na stronie internetowej Endomondo możemy śledzić nasze postępy, a nawet rywalizować z innymi użytkownikami programu.

Dostępność: iOS/Android/Windows Phone

Cena: bezpłatne (możliwość zakupu wersji PRO)

ZOBACZ DALEJ

6 Week Training

Ta aplikacja zrobi z ciebie prawdziwego pakera. Po ukończeniu oferowanego przez nią sześciotygodniowego treningu sprawi, że bez zadyszki będziesz w stanie wykonać sto pompek, dwieście brzuszków i tyle samo przysiadów.

Program ten nie tylko świetnie wygląda, ale i jest prosty w użytkowaniu. Wybieramy odpowiednie ćwiczenie, a 6 Week Training sam dobierze ilość powtórzeń do wykonania w serii i wyznaczy czas na odpoczynek.

Dostępność: Windows Phone

Cena: bezpłatne

ZOBACZ DALEJ

Daily Yoga

Coś dla miłośników gimnastyki rodem ze Wschodu, którym niekoniecznie widzi się chodzenie na zajęcia prowadzone przez nawiedzonego "mistrza". Yoga to coś dla tych, którzy chcą się zrelaksować i jednocześnie utrzymać formę.

Daily Yoga nie tylko w przyjaznej formie demonstruje jak poprawnie wykonywać kolejne "figury", ale także zapewnia odpowiedni podkład muzyczny i głosowy instruktaż

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych ćwiczeń? Nie mogłeś trafić lepiej.

Dostępność: iOS/Android/Windows Phone

Cena: bezpłatne
ZOBACZ DALEJ

Reebok Fitness

Własną aplikację do ćwiczeń oferuje też znany producent odzieży sportowej, Reebok. Produkt tej firmy wyróżnia się wśród innych aplikacji tym, że daje użytkownikowi możliwość wyboru ćwiczeń, które chce wykonywać. Bieganie, wycisk na siłowni, yoga, a nawet taniec - wystarczy zdecydować się na przynajmniej dwie aktywności by zacząć efektywny trening z aplikacją.

Reebok Fitness nie tylko pomoże w planowaniu treningów, ale będzie o nich pamiętał za nas. Nagrodzi nas też wirtualnymi osiągnięciami, których zdobyciem bezproblemowo pochwalimy się znajomym z Facebooka i Twittera.

Dostępność: iOS/Android

Cena: bezpłatne

ZOBACZ DALEJ

Hardfox Six Pack

"Pokonanie" aerobicznej szóstki Weidera jest trudne, ale aplikacja Hardfox Six Pack może nam odrobinę pomóc w tym nie lada wyczynie.

Aplikacja jest dosłownie trenerem, który stoi obok nas i pilnuje jak rzeźbimy kaloryfer na naszym brzuchu. Wydaje głosowe komendy, odmierza czas i po zakończonej serii... gratuluje oklaskami .

Rzeczony program jest dostępny wyłącznie na platformie Windows Phone, ale jego równie dobre zamienniki z powodzeniem znajdziecie na innych systemach - polecamy aplikację Aerobiczna Szóstka Weidera.

Dostępność: Windows Phone

Cena: bezpłatne

ZOBACZ DALEJ

Zombies Run to połączenie gry z programem treningowym. Wybieramy jeden ze scenariuszy i wcielamy się w jednego z ocalałych ludzi po apokalipsie zombie, którego zadaniem będzie dostarczanie do obozowiska jedzenia, baterii czy paliwa.

Kolejne misje wykonujemy pokonując coraz dłuższe i wymagające trasy. Prawda, że zjedzenie przez zombie jest świetną motywacją do ćwiczeń? Zwłaszcza, że do naszych uszu, poprzez słuchawki, co chwila dochodzą komunikaty o tym, ze musimy się pospieszyć, gdyż hordy kreatur są coraz bliżej...

Dostępność: iOS/Android/Windows Phone

Cena: 6,99zł - 14,21 zł w zależności od wersji

ZOBACZ DALEJ

Nike+ Running

Coś dla zapalonych biegaczy. Aplikacja powstała we współpracy z firmą Nike i związanymi z nią sportowcami.

Nike+ nie tylko zlicza przebyte kilometry, ale także podpowiada jak efektywnie biegać.

Zgodnie z panującymi trendami aplikacja ta korzysta z dobrodziejstw portali społecznościowych. Kumplom pochwalimy się osiągnięciami, a w dodatku trwająca nieustannie rywalizacja między użytkownikami programu zachęca do regularnych ćwiczeń.

Dostępność: iOS/Android

Cena: bezpłatne

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy