Reklama

Zima nie odpuściła!

Gdy w sobotę 21 kwietnia w całym kraju panowała już wiosna, wysoko w Tatrach leżało ponad 1,5 metra śniegu i padał śnieg. W tej prawdziwie zimowej scenerii 205 zawodników walczyło na trasie XV Memoriału Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie, największych zawodach w narciarstwie wysokogórskim w Polsce.

Na trasie sportowej prowadzącej przez pięć przełęczy zwyciężyli ex aequo Jozef Hlavco i Milan Madaj ze Słowacji (Skialp Bobrovec), którzy jako jedyni złamali w tym roku barierę dwóch godzin.

Najtrudniejsza trasa

Po trzech latach organizatorzy zawodów TOPR i TKN Tatra Team mogli wrócić do tradycyjnej, najtrudniejszej trasy Memoriału, która prowadziła spod schroniska Murowaniec na Przełęcz Liliowe, Świnicką i Karb, do Zmarzłego Stawu, przez Zawrat i na Kozią Przełęcz z powrotem na Halę Gąsienicową.

Na dystansie 11 km, z 1600 m przewyższenia, wśród kobiet najszybsza była Klaudia Tasz, a kategorię ratowników górskich wygrał Milan Madaj z Horskiej Zachrannej Sluzby.

Reklama

Zawody oprócz mistrzostw kraju ratowników, miały także rangę Mistrzostw Polski i finału Pucharu Polski PZA, w których podwójnie zwyciężyli Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane) i Tomasz Brzeski (KS Kandahar).

To nie koniec sezonu

Żeby zachęcić więcej osób do startu i dać szansę mniej doświadczonym, przygotowano także łatwiejszą trasę bez limitu czasowego, prowadzącą z Murowańca na Liliowe, następnie Beskid, zjazd przy trasie Kasprowego Wierchu, podejście na Karb i zjazd z powrotem do schroniska. W tej kategorii laury także zebrali Słowacy - Daniela Kotschova i Matus Vnencak.

Zawody są traktowane jako nieoficjalne zakończenie sezonu skiturowego. W tym roku wygląda jednak na to, że do końca sezonu jeszcze daleko. Zapraszamy zatem w Tatry i jednocześnie, na Memoriał w przyszłym roku!

Wyniki Open Memoriału

Kobiety:
1. Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane) 2.27,01
2. Anna Figura (KS Kandahar) 2.33,59
3. Julia Wajda (KS Kandahar) 2.57,06
Mężczyźni:
1. Jozef Hlavco (Skialp Bobrovec) 1.58,51
1. Milan Madaj (James Bobrovec) 1.58,51
3. Tomasz Brzeski (KS Kandahar) 2.04,32

Mistrzostwa Polski

Kobiety:
1. Klaudia Tasz (SNPTT 1907/KW Zakopane)
2. Anna Figura (KS Kandahar)
3. Julia Wajda (KS Kandahar)
Mężczyźni:
1. Tomasz Brzeski (KS Kandahar)
2. Jacek Żebracki (GP GOPR/KS Kandahar)
3. Mariusz Wargocki (KW Zakopane)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: narty | Tatry | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL