Świeże owoce i warzywa wygrywają z witaminowymi suplementami

Zamiast witaminowych suplementów diety coraz chętniej wybieramy świeże warzywa i owoce. Trend ten powoduje, że znacznie zmniejszyła się sprzedaż witamin w kapsułkach.

Takiej popularności świeżych owoców i warzyw sprzyja nie tylko zdrowa dieta, na którą decyduje się coraz więcej osób, ale i kryzys. Jak zauważyli analitycy, konsumenci wolą wydać pieniądze na świeże produkty spożywcze niż drogie suplementy diety.

Popularność suplementów diety zbadała firma Mintel, z jej analiz wynika, że konsumenci posiadają coraz większą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dlatego też jak zauważa Alexandra Richmond, przedstawicielka marki, chętniej wybierają świeże owoce i warzywa, a nie ich suplementy.

Reklama

Mimo to specjaliści i tak z optymizmem patrzą w przyszłość. Z badań przeprowadzonych wśród Brytyjczyków wynika, że 89 proc. z nich sięga po suplementy diety.

Siedmiu na dziesięciu pytanych przyznaje, że sięga po suplementy diety w celu poprawy zdrowia, 40 proc. jest przekonana, że witaminy w kapsułkach uchronią ich przed chorobami, 35 proc. uważa, że suplementy diety dadzą im energetycznego kopa.

Wśród specjalistów wciąż toczą się dyskusje na temat skuteczności witaminowych suplementów.

Jedni podkreślają, że można zapewnić sobie zdrowie sięgając po suplementy diety, inni sugerują zaś, że ich stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

W Polsce aż 2/3 społeczeństwa choć raz kupiło odżywkę, lub suplement diety. Z badań OBOP wynika, że w ostatnich 12 miesiącach 22 proc. Polaków stosowało co najmniej jeden suplement diety regularnie.

Większość z tych osób zażywało suplementy codziennie, lub prawie codziennie.

Równocześnie zwiększa się też sprzedaż świeżych owoców i warzyw.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: owoce | warzywa | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy