Bądź bezpieczny na Tinderze! Aplikacja prowadzi kampanię bezpieczeństwa

Znacie Tindera? Dobrze, że nie muszę czekać na odpowiedź, bo zapewne mało osób faktycznie by się do tego przyznało. Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że Tinder, czyli aplikacja randkowa, jest bardzo popularna. Niestety w związku ze swoją specyfiką korzystać z niej trzeba ostrożnie — to podatne środowisko dla oszustów, którzy tylko czekają na to, aż spadnie nasza czujność. Jak więc być bezpiecznym, a jednocześnie cieszyć się z korzystania z apki? Pomoże nowa kampania bezpieczeństwa.

Do dokonania oszustw online bardzo często wykorzystywane są aplikacje randkowe. Jak podaje Federalna Komisja Handlu oszustwa romansowe w USA powodują wyższe straty niż jakikolwiek inny rodzaj oszustw. Od 2020 każdego roku zgłaszane są straty na ponad 300 milionów dolarów.

Match Group, czyli firma matka Tindera, w opublikowanym ogłoszeniu podkreśla, że wykorzystuje wiele narzędzi, które pomagają w wyszukiwaniu fałszywych oraz podejrzanych profili, jednak te nie zawsze są stuprocentowo skuteczne. Ogromną wartość i siłę ma za to świadomość użytkowników.

Reklama

W związku z tym Match Group postanowiło uruchomić specjalną kampanię bezpieczeństwa, która ma na celu zwiększać świadomość dotyczącą istniejącego zagrożenia. Użytkownicy przeczytają wskazówki na temat tego, jak uniknąć oszustw online.

Kampania dotyczy niemal wszystkich aplikacji randkowych, które należą do firmy Match Group. W przypadku Tindera oraz francuskiej apki Meetic użytkownicy zobaczą na ekranach swoich smartfonów wiadomości w aplikacji, traktujące o typowych zachowaniach, na które należy uważać. Znajdą się w nich również porady i sugestie — np. odbycia rozmowy wideo przed spotkaniem itp. Ci, którzy używają apek Hinge, Match, Plenty of Fish oraz OutTime spodziewać się mogą powiadomień z podobną treścią.

Kampania będzie trwała cały styczeń, jednak Match Group zaznacza, że będzie też kontynuowana — użytkownicy powinni dostawać powiadomienia okresowo.

Jak uchronić się przed oszustwami w aplikacjach randkowych?

O wskazówkach bezpieczeństwa dotyczących randek możemy też przeczytać na stronie internetowej Tindera. Wśród wymienionych możemy zauważyć następujące:

  • nigdy nie wysyłaj pieniędzy ani nie udostępniaj informacji finansowych,
  • chroń swoje dane osobowe,
  • pozostań na platformie,
  • uważaj na związki na odległość i zagraniczne,
  • zgłaszaj wszystkie podejrzane i obraźliwe zachowania,
  • chroń swoje konto.

Dodatkowo wyszczególniono także wskazówki dotyczące ewentualnych spotkań oraz zdrowia seksualnego i udzielania zgody.

Opublikowane porady dotyczą aplikacji randkowych, ale tak naprawdę mogą być przełożone na wszelkie środowiska online. Nawet jeśli nie korzystamy z Tindera, warto więc je sobie przyswoić i zapamiętać, by być świadomym zagrożenia i móc ochronić się przed oszustami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tinder | aplikacje randkowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy